Садовий: «П’ять провідних європейських компаній претендують на будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові»

Європейський банк реконструкції та розвитку оголосивперелік компаній, яких відібрали для другого етапутендеру на будівництво першого в Українісміттєпереробного заводу у Львові. Три компанії з Польщі, Німеччини, Греції та два консорціуми з Австріїта Туреччини, Нідерландів та Литви вже будували аналогічні сміттєпереробні заводи у Європі та були відібрані банком з-поміж 12 претендентів з 11 країн світу.

Переможця тендеру оберуть за результатами двох наступних етапів – технічного, який перевірятиме відповідність технічних рішень компаній технічним завдань замовника, а також конкурсу, який стосуватиметься вартостібудівництва.

«Загалом на тендер подалось 12 компанійз 11 країн світу. Вчора від Європейського банку реконструкції та розвитку ми отримали рішення, що в наступний етаппроходить 5 компаній — це найвідомішіструктури, які будували дуже сучасні заводив різних країнах світу.

Земля виділена, проект готовий, чекаємофінальне рішення ЄБРР щодо компанії, яка будуватиме завод у Львові, і наступного року приступаємо до будівництва. Це будеодин з перших заводів в Україні», — наголошує міський голова Львова АндрійСадовий

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питанняповодження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже наступного року відкриється станція компостування органічних відходів.   

Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів Євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку і 10 мільйонів Євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона Євро.

Довідково:

Претендентами на будівництво заводу із переробки відходіву Львові стали компанії:  

CONTROL PROCESS S.A. з Польщі, яка збудувала завод з переробки відходів у місті Ольштин (Польща), механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті СтальоваВоля (Польща), завод із переробки відходів у містіЛюльково (Польща) та механіко-біологічний комплекс ізпереробки відходів у місті Тонішево (Польща).

EGGERSMANN ANLAGENBAU GMBH (Німеччина), яка збудувала механіко-біологічні комплекси з переробкикомунальних відходів у містах Софія (Болгарія), Рексем(Великобританія), Жари (Польща) та Познань (Польща).

HELECTOR S.A. збудувала механіко-біологічні комплекси з переробки твердих побутових відходів у містах Ано-Ліосія(Греція), Ларнака (Греція), Берлін (Німеччина), Трір(Німеччина) та Оснабрюк (Німеччина).

Консорціум із двох фірм – MUT (Австрія) та Dogusan(Туреччина). Компанія MUT збудувала заводи з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у містахБагдад (Ірак), Сом (Угорщина), Бекешчаба (Угорщина), Пернік (Болгарія).

Консорціум із двох фірм – WTT (Нідерланди) + Axis(Литва). Компанія WTT збудувала механіко-біологічнийкомплекс із переробки комунальних відходів у Лондоні(Велика Британія), компанія Axis збудувала механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва). Axis – це групапідприємств, що займається розробкою, виробництвом і реалізацією інженерної продукції та рішень для міста, промисловості та енергетики, працює в Литві вже більше 20 років.

 

 

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини