«Уряд не хоче шукати гроші для захисників, котрі воюють на Сході України», – Андрій Садовий

На минулому тижні парламент ухвалив у першому читанні державний бюджет країни на наступний рік. Фракція «Самопоміч» не підтримала документ, адже уряд відмовився врахувати там дійсно важливі потреби людей.

«Наші колеги-депутати від «Самопомочі» подали поправки, в яких пропонували затвердити державну програму підтримки для військових. Кожен учасник війни на Сході мав би отримати від держави, яку він захищає, 100 тисяч гривень. Так ми робимо у Львові від громади міста і вважаємо, що так має бути всюди.

«Самопоміч» чітко пропонувала, звідки взяти гроші на таку програму: не збільшувати фінансування для силових органів, скоротити витрати на бюрократичні установи, такі, як облдержадміністрації, і з митниці, де уряд гучно обіцяє «ліквідувати схеми».

Але поправки представники Кабміну послухали і відхилили. Будемо боротись, аби ці речі були включені в проект бюджету при підготовці до другого читання», – каже лідер «Самопомочі», міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів — єдине місто, де збудували будинок для ветеранів російсько-української війни. Ключі від 53 квартир тут отримали військові, які мали статус сироти або позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих хлопців.

Громада міста кожному, хто повертається з війни, виплачує по 100 тисяч гривень, допомагає із витратами на дороговартісне лікування чи реабілітацію.

Також у Львові діє перший в Україні Центр надання послуг учасникам бойових дій. Тут в одному місці можна оформити всі документи на отримання належної допомоги після повернення з війни. Крім того, у Центрі вояки та їхні рідні можуть безкоштовно проконсультуватися в юриста чи поспілкуватися з психологом. Центр організовує і дозвілля ветеранів: проводять курси, тренінги, сімейні зустрічі. Працюють у Центрі чоловіки, які пройшли війну, дружини ветеранів та
волонтери.

«Я переконаний, що така ж допомога після повернення наших захисників з війни має забезпечуватись національною урядовою програмою. Ми і надалі будемо робити все від нас залежне, щоб Державна програма підтримки для ветеранів таки була затверджена на державному рівні.

Приклад Львова має бути поширений по всій Україні. Ми маємо любити наших захисників не лише словами, а ділами. Тому що захищаючи нас там, на війні, вони дуже часто потребують нашого захисту тут, у цивільному житті», – наголосив Андрій Садовий.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини