Руслан Сидорович: «Виборчий кодекс необхідно ухвалити до старту виборчої кампанії»

Якщо не пришвидшити процес розгляду правок до Виборчого кодексу, документ не буде ухвалено навіть до старту нової виборчої кампанії. Про це заявив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

Він акцентує: «Якщо говорити про стан речей на сьогодні, то зараз пройдено 433 поправки з 4,5 тисячі. Це мізер, 10% від загального обсягу. Такими темпами ми не ухвалимо цього закону і до початку парламентської виборчої кампанії».

«Але, – продовжує народний депутат, – досягнуто попередньої домовленості – експертне середовище запропонує блоковий підхід до розгляду поправок. Це дозволить серйозно пришвидшити динаміку розгляду, тому що багато поправок стосуються одних і тих самих речей, просто різних аспектів»

У такому разі, за словами Руслана Сидоровича, можна сподіватися, що за місяць комітет зміг би фіналізуватирезультати роботи.

Відповідно, ще до кінця поточної сесії Верховної Ради, тобто до середини липня, документ може бути ухвалений парламентом в другому читанні.

«Чому важливо ухвалити цей законопроект до кінця цієї сесії? – підсумовує Руслан Сидорович. – Восени починається президентська виборча кампанія.

Ухвалювати Виборчий кодекс, який змінюватиме правила виборчого процесу напередодні старту кампанії, є небезпечним. І виборчі комісії, і громадяни, і політичні сили можуть не встигнути ознайомитися з результатами ухваленого закону, що спричинить плутанину, а найгірше – скасування результатів таких виборів»

Нагадаємо, у листопаді Верховна Рада підтримала в першому читанні новий проект Виборчого кодексу. Документом, зокрема, передбачається введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини