Руслан Сидорович: «В Україні склалася ганебна ситуація з дотриманням прав людини»

У середу, 12 липня, у Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбулося заслуховування звіту Урядового уповноваженого з виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЕСПЛ). Уповноважений, зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, під час виступу не зміг надати зрозумілого переліку системних проблем, які країна має вирішувати.

Відтак, результатом слухань стало попереднє прийняття відповідної дорожньої карти. Такий документ Україні, певен Руслан Сидорович, вкрай необхідний, адже ситуація з дотриманням прав людини є катастрофічною.

Він зауважує: «Є хороша приказка: якщо ти не знаєш, куди йдеш, то прийдеш не туди. Зі 47 країн Ради Європи понад 20% звернень до ЕСПЛ надходять від українців. Однак найгірша ситуація спостерігається щодо виконання рішень національних судів. Що ми маємо сьогодні? Людина проходить сім кіл пекла, поки доб’ється судового рішення, але так і не може дочекатися його виконання. Більш того, не виконуються рішення й самого ЕСПЛ».

Другою важливою проблемою, на якій наголошували під час слухань, стало дотримання прав людини у Пенітенціарній службі. Там, зауважує Руслан Сидорович, також наявні катастрофічні проблеми.

Він пояснює: «Мова про умови перебування і у слідчих ізоляторах, і у місцях позбавлення волі. Філософія нормальної країни стосовно засудження особи за вчинення злочину – це її виправлення, повернення до суспільства людини, яка може бути його повноцінним членом, а не створення з не злочинця злочинця, а зі злочинця ще більшого злочинця. Понад те, є сумна статистика, пов’язана із застосуванням тортур органами правопорядку до затриманих осіб».

По-третє, говорили про виконання державою зобов’язань щодо відшкодування коштів, згідно з рішеннями ЄСПЛ. «Сьогодні держава не може повідомити, яку загальну суму зобов’язань несе перед громадянами. Саме собою це є нонсенсом, але суми обчислюються мільярдами», – підкреслює Руслан Сидорович.

Незважаючи на це, акцентує політик, у законопроекті 6600, де мова йде про розподіл, простіше кажучи – дерибан, 25 мільярдів з перевиконання державного бюджету, жодної копійки не передбачено на виконання фінансових зобов’язань держави перед громадянами за рішеннями ЄСПЛ.

«Тож, – підсумовує Руслан Сидорович, – сподіваємося, що спільними зусиллями, нашими та Комітету міністрів Ради Європи профільного департаменту, ми зможемо через відповідні інструменти парламентського контролю здійснити необхідний перелік дій, аби Україна не лише виконала рішення ЄСПЛ, але й змінила ситуацію таким чином, коли права людини стануть по-справжньому основоположною цінністю».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини