Руслан Сидорович: «В Україні серйозно дискредитовано конституційне судочинство»

У четвер, 8 червня, парламент передав на доопрацювання законопроект #6427-д «Про Конституційний суд України». Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не підтримала документ через низку причин. Народний депутат від «Самопомочі» Руслан Сидорович пояснює: «Необхідно розуміти, про що цей законопроект. Чи потрібен Україні Конституційний суд? Однозначно, потрібен. Чи отримає Україна Конституційний суд, якщо ми приймемо цей законопроект? Ні, отримає лише будівлю, на якій буде написано «Конституційний суд».

Він додає: «Крім того, у нас є велика проблема з довірою до судової влади та серйозно дискредитовано конституційне судочинство. Що потрібно зробити, аби повернути довіру до цієї інституції? По-перше, необхідно забезпечити такі правила добору кандидатів на посади суддів Конституційного суду, аби посади отримували справжні сторожі закону. Без адекватного конкурсу, який зможе збалансувати процедуру обрання суддів у Верховній Раді, яка є політичним органом, у Президента, який теж є політичним органом, та у суддівський владі, до якої немає повної довіри, немає жодного сенсу голосувати за цей закон».

«По-друге, – продовжує Руслан Сидорович, – прошу звернути увагу на те, хто, згідно з цим законопроектом, має право звертатися до Конституційного суду. Президент, Верховна Рада, Кабінет міністрів, Уповноважений з прав людини. На щастя, навіть фізичним особам надається можливість звернутися з конституційною скаргою. Однак органи місцевого самоврядування залишилися сиротами, адже для них не передбачено можливості звернутися з відповідною скаргою до Конституційного суду. Тобто, мова йде про нерівні умови».

Виходячи з цього, підсумовує народний депутат, прийняття закону про Конституційний суд можливе лише після усунення цих перепон.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини