Руслан Сидорович: «Усі права, гарантовані європейською конвенцію з прав людини, в Україні не виконуються»

Як розповів під час виступу у парламенті народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, у 1995 році Україна набула членства у Раді Європи, у 1997 — була ратифікована конвенція про захист прав людини. У 2006 році Україна прийняла закон про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини і тоді ж, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, була створена посада урядового уповноваженого щодо рішень Європейського суду з прав людини.

«Що у нас змінилося з того часу? Практично нічого! Сьогодні ми маємо надзвичайно плачевну ситуацію. Усі права, гарантовані цією конвенцію – на справедливий суд, свободу мирних зібрань, повагу до людської гідності та багато інших прав, без яких жодна людина, в тому числі кожен українець, не може вести гідне життя, на жаль, не виконуються.

Сьогодні Україна утримує, на жаль, сумне лідерство — другу позицію у Раді Європи щодо невиконання рішень Європейського суду з прав людини. З близько 10 тисяч справ, які перебувають на моніторингу Комітету міністрів Ради Європи, вдумайтесь у цифру, – 1 296 стосуються України. Лише 123 справи було знято з моніторингу. Проте, більш того, урядовий уповноважений з виконання рішень Європейського суду з прав людини навіть не знає достеменно усього переліку тих рішень, які він зобов’язаний буде виконати», – зазначив Руслан Сидорович.

Народний депутат зауважує, що на цьому тижні у парламенті вперше розглядався законопроект, спрямований на виконання рішення Європейського суду.

«Це рішення стосувалось заборони страйків. Але чи це найбільша проблема? Безумовно, українські громадяни та працівники повинні мати право на проведення вільних страйків. Але у нас є маса інших проблем. Право на справедливий суд, що не реалізовується відповідно до квазісудової реформи, яка сьогодні вже повністю дискредитувала себе у суспільстві», – наголошує Руслан Сидорович.

Відтак, народний депутат вимагає від урядового уповноваженого із виконання рішень Європейського суду з прав людини прийти в парламентську залу і прозвітувати перед Верховною Радою та всім українським народом про те, що уряд збирається робити для того, щоб гарантії, які записані в Європейській Конвенції захисту прав людини, були в Україні все ж таки виконані.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини