Руслан Сидорович: «Один з пріоритетів краіни – прийняття Виборчого кодексу до кінця сесії. Без цього – всі вибори будуть найбруднішими»
Уже до кінця поточної сесії, тобто до середини липня, Верховна Рада має прийняти в другому читанні новий проект Виборчого кодексу, що передбачає введення виборів на пропорційній основі з відкритими списками. У цьому певен народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.
 
Він зауважує: «Без сформованого за чесними та прозорими правилами парламенту годі очікувати на зміни, спрямовані на покращення життя громадян. Виборчий кодекс з пропорційною системою на основі відкритих списків є однією з найголовніших умов здійснення реальної політичної реформи».
 
Нині до винесення на голосування новий Виборчий кодекс готує Робоча група по реформуванню виборчого законодавства. Зокрема, її учасники на разі працюють над розглядом поправок до документу. Станом на зараз, розповідає Руслан Сидорович, опрацьовано 87 статей законопроекту та 433 поправки. Це, додає він, не можна вважати задовільним результатом, адже загальна кількість поправок становить приблизно 4,5 тисячі.
 
«Щоб розглянути та прийняти Виборчий кодекс ще до кінця завершення цієї сесії, роботу над поправками потрібно завершити протягом місяця, – розповідає парламентар. – Для цього потрібно проводити по два засідання робочої групи на тиждень та проходити за одне засідання не менше 500 поправок».
 
«Тому потрібно не опускати руки, а вимагати ефективної та динамічної роботи, – підсумовує Руслан Сидорович, – публікації інформації щодо присутності на засіданнях Робочої групи народних депутатів та їхніх помічників з тим, щоби чинити громадський тиск та змушувати парламент працювати і ухвалювати один з найважливіших елементів політичної реформи, тобто зміну виборчого законодавства».
Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини