Руслан Сидорович: «Президент та парламент мають виконати свої передвиборчі обіцянки!»

25 квітня під стінами Верховної Ради було оголошено про початок організації всеукраїнської акції «Ні – виборам за законом Януковича», вимогою якої є ухвалення парламентом нового Виборчого кодексу (проект закону №3112-1). До події долучився і народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович.

Потребу зміни виборчого законодавства він обумовлює так: «Корумпований та залежний парламент не здатен сформувати некорумпований та незалежний уряд. Корумпований та залежний уряд ніколи не зможе сформувати якісної освіти, якісної медицини, справедливого соціального забезпечення, некорупційну енергетичну систему.

Що для цього потрібно? Щоб політики в парламенті та Президент виконали свої передвиборчі обіцянки. Передвиборча програма Президента містила посилання на те, що Верховною Радою буде ухвалено новий закон про вибори до парламенту на пропорційній основі з відкритими списками. Аналогічна теза міститься в коаліційній угоді, укладеній наприкінці 2014 року, під якою стоять підписи п’яти фракцій, які на той момент формували коаліцію».

Позиція «Самопомочі», нагадує народний депутат, увесь цей час залишається незмінною. Так, партія вимагає системної та глибокої політичної реформи, яка без реформування виборчої системи є неможливою. «Саме громадяни повинні впливати на те, хто буде їхнім представником у найвищому законодавчому органі. Для цього потрібно, щоб політики брали на себе відповідальність та пропонували відповідних кандидатів, а виборці на виборчих дільницях мали можливість шляхом поставлення позначки в бюлетені визначатися, хто саме від політичної сили, яку вони підтримують, пройде до парламенту», – акцентує Руслан Сидорович.

Однак, за його словами, новий Виборчий кодекс регулює не лише питання парламентських виборів, але й включає в себе обрання Президента та місцевої влади.

«Запропонований варіант, – підсумовує народний депутат, –  зменшує корупційну складову, робить вибори більш прозорими та чесними, забезпечує представництво в органах влади кожної вулиці, ніхто не залишиться без свого місцевого депутата. Таким способом забезпечується те народовладдя, яке наразі лише декларативно гарантується Конституцією України»

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини