Руслан Сидорович: «Новий закон про ТОВ — це великий крок вперед»

Сьогодні парламент ухвалив нову редакцію закону про товариства з обмеженою відповідальністю. За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, сьогодні в Україні налічується близько 560 тисяч ТОВ, і здебільшого – це середній і малий бізнес. Саме тому ухвалення цього закону є настільки важливим.

Найголовніше нововведення, порівняно зі старою редакцією документа ще від 1991 року — з моменту набуття законом чинності, всі основні правовідносини в товаристві будуть регулюватися шляхом викладення відповідних норм у статуті і корпоративному договорі, який буде укладатися між усіма учасниками товариства.

«Тобто основна зона відповідальності перекладається власне на самих учасників. І це є правильно, тому що бізнес, підприємництво — це вільна діяльність. Держава не повинна обмежувати громадян щодо того, яким чином вони хочуть між собою домовитися. Це правильно, це відповідає духу свободи підприємницької діяльності і свободи договору», – зазначає народний депутат.

Окрім того, фракції «Самопоміч» вдалося відстояти дуже важливу норму, яка унеможливлює позбавлення права власності на частку для спадкоємців. Також депутати наполягли на невключенні норм процесуального права в тіло закону, що суттєво ускладнило б його розуміння не те що громадянами, а навіть і юристами.
Варто зазначити, що протягом року з моменту ухвалення цього закону для вже працюючих ТОВ продовжуватимуть діяти норми попереднього законодавства.

Народний депутат пояснює: «Це робиться для того, щоб бізнес мав час привести у відповідність до чинного законодавства свої статутні документи, підписати в себе в товаристві корпоративні договори та узгодити всі питання».

«Старий закон про ТОВ давно не відповідав сьогоднішнім реаліям, людям доводилося викручуватися і фактично балансувати на межі закону. А ухвалення нової редакції документа підвищить інвестиційну привабливість, створить більш сучасні умови для провадження підприємницької діяльності і дасть можливість більш прозоро організовувати взаємостосунки між співвласниками товариств з обмеженою відповідальністю», – переконаний Руслан Сидорович.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини