Руслан Сидорович: “Не треба спекуляцій навколо Кодексу з процедури банкрутства”

Схоже, «зрада понад усе» негативно впливає на уми українців і вони починають бачити зло навіть там, де його немає. Руслан Сидорович, співавтор закону 8060 про процедури банкрутство, роз‘яснює суть ухваленого закону:

Міф 1: У боржників забиратимуть єдине житло.

Це абсолютна неправда, ніхто житло не забиратиме. Йдеться про людей, які брали валютну іпотеку у докризові часи. Природно, що зараз платити важко. Їхній борг буде реструктуризовано. Закон дозволяє списати космічні борги, які накрутились через девальвацію гривні, привести суму боргу до адекватної, і розстрочити виплату на 10-15 років під мінімальні відсотки. У гривні, не в доларах! І житло при цьому залишається в людини, і боргів немає.

Проблеми можуть бути тільки в тих позичальників, які взяли кредит, ні копійки не платили і платити не збираються. Але таких одиниці, хтось більше, хтось менше, але люди платили.

Отже, алгоритм погашення валютних кредитів:
а) сума заборгованості початково визначається із розрахунку вартості нерухомості на дату відкриття судової справи за зверненням людини. Виграш перший – квартири, які брались у валютні кредити в часи найвищих цін нерідко зараз коштують в 3-5 разів дешевше.

б) від початкової вартості заборгованості, віднімається сума коштів, вже заплачених.
Виграш другий – у цілого ряду позичальників сума коштів дорівнює, а в декого і перевищує сьогоднішню вартість квартири. Сума заборгованості, яка перевищує різницю, підлягає списанню.

в) Різниця, яка при цьому залишається, реструктуризується наступним чином:
1) для власників квартир, площею до 60 кв. м. або якщо на кожного мешканця припадає менше, ніж 13,65 м. кв. (це якщо квартира є більшою, ніж 60 м. кв.), або приватних житлових будинків до 120 м кв, залишок реструктиризовується на 15 років з відсоткою ставкою для депозитів фізосіб + 1%
2) для власників квартир та нерухомості, площа яких є більшою, ніж у попередньому пункті, залишок реструктиризовується на 10 років з відсотковою ставкою для депозитів фізосіб + 3 відсотки
3) боржник з банком можуть встановити і інші умови реструктуризації, але не гірше приведених.

Міф 2: «Самопоміч» внесла поправку, яка скасовує мораторій на виселення банківських боржників.

Ніколи не було мораторію на стягнення по гривневих іпотеках. Законом від 2014 року було введено мораторій на звернення стягнення на нерухоме майно, видане лише під валютні кредити.

Справді, через півтора роки з моменту опублікування мораторій втрачає свою силу, але всі хто бажатимуть реструктуризувати борг, матимуть рік часу, щоб розпочати процес.

А відповідна поправка була внесена від імені комітету, а не когось персонально з «Самопомочі».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини