Руслан Сидорович: «Не можна стояти на заваді того, щоб майно корупціонерів опинилося в державному бюджеті»

Питання спецконфіскації вчергове було порушено у парламенті 8 грудня, коли депутати розглядали законопроект №5142 щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів. Врешті Верховній Раді не вистачило голосів, аби відправити документ на доопрацювання, і голосування було провалено.

Коментуючи ситуацію, що склалася, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович зауважує: немає сумніву, що необхідно проводити спецконфіскацію. Однак, додає він, з низки причин законопроект №5142 необхідно було доопрацювати спільно з Міністерством юстиції та міжнародними партнерами.

«Ми повинні чітко розуміти, кому даємо в руки такий інструментарій. А ми даємо його в руки нереформованій прокуратурі і нереформованій міліції, адже у поліції більшість слідчих та оперативно-розшукових працівників не змінилися», – пояснює Руслан Сидорович.

Ще однією проблемою, яка потребує вирішення, він називає те, що закон мали намір застосовувати щодо занадто обмеженого кола осіб. «Ми робимо індульгенцію для сьогоднішніх корупціонерів? Очевидно, що це неприпустимо», – певен народний депутат.

«Крім того, ми не хочемо отримати шквал позовів до Європейського суду з прав людини, де питання приватної власності є одним з фундаментальних. А процедура встановлення, чи є особа добросовісним власником, в даному законопроекті ніяк не вирішується», – акцентує Руслан Сидорович.

Підсумовуючи, він додає, що нині важливе питання повернення державі та громадянам вкраденого є занадто заполітизованим та не вирішується, незважаючи на наявну законодавчу базу.

«На сьогодні у нас в законодавстві вже прийнято шість видів конфіскації в кримінальному праві, три види – в цивільному, декілька – в адміністративному. Але вони не працюють» – дивується Руслан Сидорович.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини