Руслан Сидорович: «Люди налякані, бо не розуміють, якими для них будуть наслідки воєнного стану»

За пафосними розмовами про воєнний стан українські політики забули про найважливіше – громадян, для захисту яких цей інструмент запроваджувався. «Щоб цей порядок забезпечити, – наголошує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, –  і Президент, і РНБО, і уряд, починаючи відразу з моменту введення цього воєнного стану, мали би проводити широку інформаційну роз’яснювальну кампанію для людей».

Оскільки цього не було зроблено, люди налякані, бо не розуміють, якими для них будуть наслідки воєнного стану. Парламентар акцентує: «Обласні державні адміністрації, районні державні адміністрації повністю бездіють, не інформують, і люди не розуміють, яким чином події розвиватимуться надалі».

Крім того, недостатньо уваги проблемі приділяє Верховна Рада. По-перше, порядок денний парламенту. Народний депутат зазначає: «Так, там є окремі питання національної безпеки, але ми не бачимо усвідомлення, що в країні введено воєнний стан, що ми знаходимося на найвищому рівні небезпеки».

По-друге, на переконання «Самопомочі», щотижня в парламенті мають звітувати керівники відомств, на яких покладені найважливіші обов’язки, відповідно до закону про правовий режим воєнного стану.

Окремо Руслан Сидорович звертає увагу на президентську ініціативу щодо проведення виборів до ОТГ в регіонах, де діє воєнний стан. Це, на його переконання, вимагає окремого обговорення та є небезпечною ідеєю. Народний депутат пояснює: «Сьогодні ми говоримо, що можна в умовах воєнного стану проводити місцеві вибори, завтра ми в умовах воєнного стану будемо проводити інші вибори».

Також незрозуміло, чому при введенні воєнного стану не призупинена приватизація об’єктів критичної інфраструктури, на чому наголошувала «Самопоміч», та не розірвані дипломатичні та торговельні стосунки з Росією.

«Усі ці речі свідчать про те, що на сьогоднішній день фактично воєнний стан перетворений на профанацію, – підсумовує Руслан Сидорович. – Це дуже небезпечно. Ми не маємо права, як держава, перетворювати воєнний стан на фарс. Ми повинні показувати громадянам всіма своїми діями, що вчиняємо відповідні дії для забезпечення обороноздатності».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини