Руслан Сидорович: «Куди поспішаємо або що приховуємо від людей?»

Усі законопроекти, які прямо або опосередковано стосуються проблеми війни з Росією та Донбасу, вносяться у парламент зі вчора на сьогодні. Я б охарактеризував це так – куди поспішаємо або що приховуємо від людей?

Скажімо, поправка щодо 18-го пункту перехідних положень до Конституції щодо особливого статусу Донбасу у 2015 році з’явилася лише за день до її розгляду на профільному комітеті. Законопроекти, які розглядалися цього тижня, були внесені безпосередньо перед засіданням профільного комітету.

Більш того, засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони, яке було призначено на 9-ту годину, розпочалося лише о десятій, коли вже тривало засідання Верховної Ради. Хоча, очевидно, що на комітет хотіли потрапити не лише його члени, але й інші народні депутати, адже навіть перегляд стенограми не повною мірою дає картину того, що відбулося.

Важко було не помітити й максимальну присутність депутатів у сесійній залі та «раптову» повну мобілізацію «Опозиційного блоку», хоча більшість їхніх депутатів до сесійної зали не можна затягнути. Збіг?

Чому всі ці законопроекти вносяться зі вчора на сьогодні? У мене виникає лише одна асоціація – коли ви приходите підписати якийсь договір, а вам кажуть: «Швидко-швидко підписуй, не читай, потім тобі все пояснимо». Я як правник знаю одну просту істину – важливі речі потребують спокійного налізу та виваженого прийняття.

Український народ не дурний, він вміє читати, думати, аналізувати. Виважені державні рішення, які визначають долю країни на покоління вперед, потребують ретельного аналізу. За історію незалежності ми вже допускалися фатальних помилок щодо Криму, наприклад, перебування російського Чорноморського флоту.

Такі речі не можуть робитися поспіхом, адже хороше потай не робиться!

Речі, які стосуються війни та Донбасу, не можуть розглядатися за скороченими процедурами та наступного дня після їхньої появи. Вони повинні бути проаналізовані, а народні депутати мають поговорити зі своїми виборцями та, будучи представниками народу у парламенті, лише після цього приймати відповідні рішення.

Ми тут не заради себе, а заради людей. Врешті, кожен має дати собі відповідь на запитання – напрямок, у якому так поспішає наша влада, це саме те, що потрібно нам, нашим дітям і онукам?

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини