Руслан Сидорович: “Дуже важливо, щоб ми отримали дійсно нове законодавство”

Сьогодні Парламент розпочав розгляд змін до процесуальних кодексів України. За словами народного депутата “Об’єднання “Самопоміч” Руслана Сидоровича, сьогодні народні депутати пройшли 400 поправок із 4700. Завтра розгляд поправок продовжиться, і надалі Верховна Рада працюватиме в такому режимі до голосування за законопроект в цілому.

Цей законопроект — чи не найважливіший за історію парламенту цього скликання, тому що відсутність судів, які можуть ефективно відновити порушені права ведуть до великого незадоволення людей і великої прірви. Хочу наголосити, що дуже важливим позитивом є те, що парламент наважився на розгляд цих законопроектів за повною процедурою, як і передбачено регламентом, а не розглядає його в редакції комітету.

Це дає можливість депутатам відстоювати свої поправки, обгрунтовувати свою позицію, а громадяни можуть розуміти, які ж все-таки кодекси буде пропонуватися прийняти в цілому”, – розповів Руслан Сидорович.

Народний депутат зазначає, що сьогодні Верховна Рада зупинилась десь посередині розгляду поправок до Господарського процесуального кодексу. На його думку, зміни пропонують багато хороших новацій, як скасування необхідність судової ухвали для призначення експертизи, що дуже часто суттєво затягувало бізнес-спори.

Та разом із тим ми бачимо багато інших, негативних тенденцій. Наступ на свободу доступу до зали судових засідань, рудимент у вигляді участі прокуратури в Господарському процесі, хоча їй там абсолютно не місце. А також положення, що стосуються роботи об’єднаних палат у Верховному суді, які також є серйозною загрозою для єдності судової практики, а це є одна із головних проблем, яка провокує численні сумнівні судові рішення, оскільки хаос у правозастосуванні суттєво шкодить нашим громадянам”, – зазначає Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини