Руслан Сидорович: «Держава сильна тоді, коли є сильні інституції»

Як наголошує депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович, країні конче необхідне збалансування усіх гілок влади.

«Якщо ми хочемо, щоб Україна функціонувала не де-юре, а де-факто як парламентсько-президентська республіка, ми повинні узгодити повноваження Президента з тими, які є обмежені Конституцією (про що КС неодноразово говорив у своїх рішеннях), ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії, і таким способом збалансувати усі гілки влади. Щоб ми не
боялися панічно приходу тих чи інших прізвищ».

Зараз, на переконання Сидоровича, посада Президента в Україні не контролюється ніким і нічим. Президент не лише висуває кандидатури на посади міністра закордонних справ і міністра оборони, а ще Генерального прокурора, голову СБУ, очільників Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, численних регуляторів, серед яких НКРЄКП (що визначає тарифи і регулювання ринку енергетики). Також Президент призначає голів ОДА, РДА, численних консультативних органів, які є біля інституту Президента. Але контролю над Главою держави немає:

«Ініціативи з імпічменту – це шлях в нікуди: 375 голосів ми не зберемо ніколи, тому що в нас 375 депутатів в залі ніколи не присутні. Древні греки казали: всяка влада розбещує, абсолютна влада розбещує абсолютно», – зауважує Сидорович.

«Держава сильна тоді, коли є сильні інституції. Питання балансу різних гілок влади не повинно бути питанням якихось політичних «хотєлок», це повинно бути питанням виживання і розквіту існування держави. Побудувати сильну економічну державу, в тому числі, можна лише, коли жодна з гілок влади не буде мати неконтрольованих функцій».

А країна повинна мати такий шлях збалансування гілок влади, щоб президентів змінювали не на майданах, а щоб кожна влада: і Президента, і уряду, і судова могла бути обмежена і збалансована.

«Країна заслуговує на можливість збереження миру мирними засобами. І тоді той градус протистояння, який зараз є в тракті президентських виборів, буде нижчим», – підсумовує нардеп.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини