Руслан Сидорович: «Без змін у законодавстві хвилю рейдерства не зупинити»

«Самопоміч» наполягатиме на ухваленні у другому читані законопроекту 8121.   

«Чи буде законопроект 8121 винесено на голосування – залежить від волі Голови Верховної Ради, тому що це друге читання і воно не потребує внесення у порядок денний парламенту. Тому ми будемо звертатись до спікера, бо вже є позитивне рішення комітету, щоб цей законопроект якомога швидше виносився і ухвалювався в цілому», – каже депутата політсили Руслан Сидорович.

Законопроект 8121 було напрацьовано після хвилі рейдерства, яка прокотилась країною. Найбільше від неї страждають малі і середні підприємці.

«Це якраз найменш захищена частина економіки країни. Стало зрозуміло, що без змін у законодавстві хвилю рейдерства не зупинити. Було напрацьовано законопроект 8121».

 Що він має дати громадянам:

–          Законопроект 8121 вносить зміни до 14 законів України, і ці зміни стосуються процедури переоформлення права власності на нерухомість, на об’єкти бізнесу, а  особлива увага приділяється договорам на оренду землі. На жаль, цифровізація до документообігу на селі ще не добралася, а усі ці документи, які існують в паперовій формі, дають  багато можливостей для зловживань.

–          Посилюється роль нотаріату і взаємодія між різними реєстрами. Тобто реєстратор при вчиненні реєстраційної дії після ухвалення 8121 буде зобов’язаний перевірити належність відповідних прав в інших реєстрах. І, таким чином, ми дуже серйозно звужуємо поле для маніпуляцій.

Руслан Сидорович наголошує, що цей законопроект націлений на вирішення проблем переважно в агросфері.

«Хоча питання рейдерства є глобальним і вимагає системного державного підходу, але питання захисту аграріїв – нагальне, враховуючи масові атаки саме на аграріїв, які володіють земельним банком від тисячі до 10 тис. га. Саме тому основний акцент – це договори оренди землі,  оформлення корпоративних прав на фермерські господарства і нерухоме майно».     

Закон має систематизувати і налагодити роботу та обмін інформацією між деякими реєстрами, які раніше існували кожен сам своїм окремим життям. Це та системна українська проблема, яка, з одного боку, залишає шпарини для рейдерів, а з іншого боку, є джерелом корупції.

Однак, найголовніше, на думку Сидоровича, у подоланні рейдерства – це якраз не закони:  «Як би ми не впорядковували реєстри, допоки органи правопорядку не почнуть притягувати до відповідальності злочинців, оце непокаране зло буде далі повертатись».

 

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини