Руслан Сидорович: «Без справедливого суду українські громадяни будуть абсолютно безправними»

Починаючи із минулого пленарного тижня, парламент розглядає три нових процесуальних кодекси: Цивільний, Господарський та Кодекс адміністративного судочинства, а також зміни до Кримінального процесуального кодексу, закону про судоустрій та статус суддів та десятків інших законів.

Як наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, щороку у судових процесах беруть участь близько 10-15 мільйонів українських громадян і підприємців, майже половина українських громадян. Тому дуже важливо, наскільки якісними будуть ті кодекси і процедури, які сьогодні розглядає Верховна Рада.

«Потрібно розуміти, що наявність третьої гілки влади, яка працює відповідно до встановлених правил, це передумова процвітання держави. За умов відсутності справедливого суду жодна реформа — ні пенсійна, ні медична, ні енергетична, ні будь-яка інша не має права на існування. Для прикладу, коли ми говоримо про Антикорупційний суд, ми говоримо про той же запобіжник, який повинен розривати кругову поруку корупції. Відповідно, будь-яка інша, справжня, системна реформа, так чи інакше наштовхується на спротив старої системи. Тому лише ефективні і справедливі суди здатні забезпечити проходження справедливих реформ. Без нього вони не мають шансу відбутися і надалі залишаться лише на папері», – переконаний народний депутат.

Проте через відсутність більшості депутатів у сесійному залі парламент провалив ключові поправки до
кодексів. «Відтак, сподіваюся, що до моменту подання цих законопроектів на фінальне голосування буде повторно створена робоча група на базі правового комітету Ради, і ми повернемося до провалених найважливіших, найсуттєвіших поправок і зможемо забезпечити їхнє врахування з тим, щоб прийняті парламентом кодекси в результаті були спрямовані на відновлення порушеного права. Бо за умови відсутності справедливого суду із наперед визначеними правилами ми матимемо українських громадян, які є абсолютно безправними. І це, наголошую, стосується кожного громадянина України!» – підсумовує Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13146 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини