Розділення “Нафтогазу” має відбутися до кінця 2019 року і виключно відповідно до європейських норм

Чергове попередження українській владі від західних партнерів щодо пробуксовки з анбандлінгом “Нафтогазу”.

Європа і Америка наголошують, що не потрібен процес заради процесу. Розділення “Нафтогазу” має відбутися до кінця 2019 року і виключно відповідно до європейських норм.

Основні месіджи партнерів України, адресовані владі:

1. Владі чітко вказали: якщо не буде сформовано і сертифіковано нового оператора газотранспортної системи на базі ПАТ “Магістральні газопроводи України”, то Україна може втратити перспективи як транзитна держава.

2. Україна має невідкладно закінчити анбандлінг “Нафтогазу” і сертифікувати ПАТ “МГУ” як оператора ГТС, надавши йому необхідні політичні, правові та технічні можливості для забезпечення транзиту з 01 січня 2020 року як новим сертифікованим оператором.

3. Для забезпечення необхідних для анбандлінгу заходів протягом часу, що залишився до кінця дії чинного транзитного договору (менше 15 місяців) НАКу і МГУ слід погодити і реалізувати конкретний план дій щодо анбандлінгу. І в цьому плані підписаний кілька місяців тому меморандум між наглядовими радами цих двох компаній є лише першим кроком, але аж ніяк не вирішальним.

4. Неприйнятно, що за останні 2 роки в питанні анбандлінгу владою практично нічого не зроблено. Найближчими тижнями потрібна зустріч за посередництва ЄС та СЕС для визначення конкретних заходів для забезпечення своєчасного анбандлінгу.

Короткий висновок.

Філія “Укртрансгазу”, не зможе підмінити створення сертифікованого оператора ГТС на базі МГУ, і, відповідно, не забезпечить збереження транзитного потенціалу України. Будемо далі слідувати плану НАКа замінити анбандлінг його ерзацом – втратимо тразит і довіру європейців.

Відзначимо чітку і консолідовану позицію західних стейкхолдерів щодо необхідності реального анбандлінгу “Нафтогазу” як запоруки продовження транзиту газу українською ГТС після 2019 року.

Уряд має негайно виконати рекомендації наших партнерів щодо формування цивілізованої транзитної інфраструктури на базі нашої газотранспортної системи. Збереження газового транзиту – це питання життя і смерті для України.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті