«Розбудовуючи систему опіки над дітьми, ми інвестуємо в майбутнє України», – Анна Романова

Вчора на засіданні парламенту був прийнятий законопроект №5526, співавторами якого є народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч», і відповідно до якого збільшується чисельність працівників соціальних служб у справах дітей.

«В Україні сьогодні майже 700 служб у справах дітей, які виконують функції держави щодо соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності тощо. Але в той же час, у 2012 році із закону було виключено норму, яка визначає чисельність працівників служб у справах дітей, і це призвело до того, що їх кількість була різко зменшена. Як результат, ми маємо чимало порушень прав дітей в Україні, злочинів проти дітей, причому їх кількість постійно збільшується», – зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

Відтак, ухваленим законопроектом чітко встановлена штатна чисельність працівників районних, міських служб у справах дітей: у розрахунку один працівник служби на не більше ніж тисячу дітей, які проживають в районі, та не більше ніж на 2 тисячі дітей, що проживають у місті. Окрім того, згідно із законодавчими змінами, служби у справах дітей стають юридичними особами.

«Це ті зміни, які, на нашу думку, мають покращити роботу служб, дозволять їм оперативно здійснювати поставлені перед ними завдання із захисту прав та інтересів дітей, і, як результат, це позитивно вплине на права та свободи дітей у нашій державі», – наголошує Ірина Сисоєнко.

Як розповіла народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова, лише за статистичними даними, понад 600 тис. українських дітей виховуються в кризових родинах. «Кожна третя дитина живе у сім’ї за межею бідності. При цьому держава ще не знає, скільки є дітей, які можуть зазнати біди чи потрапити у залежність від алкоголю або наркотиків. Влада може запобігти цьому лише збільшивши кількість соціальних працівників. Зараз їх дуже мало – не більше трьох тисяч осіб. Вони фізично не встигають виявляти сім’ї, де діти можуть постраждати. Тому цим законопроектом ми пропонуємо збільшити кількість соціальних працівників, бо, одночасно розбудовуючи державну систему опіки над дітьми, ми інвестуємо в майбутнє України», – зазначила Анна Романова.

Анна Романова
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини