Россия не сделала ничего для восстановления права голоса в ПАСЕ, вместо того продолжает поддерживать и вооружать террористов на востоке Украины, – Сотник

У “Самопомочі” наголошують, що сьогодні є більш ніж достатньо підстав, щоб продовжити призупинення права голосу російської делегації в ПАРЕ. Про це заявила депутат фракції, представник української делегації ПАРЄ Олена Сотник.

“З моменту ухвалення Резолюції 1990 (2014), згідно до якої ПАРЄ прийняло рішення призупинити право голосу делегації Росії, а також її право бути представленою в керівних органах Асамблеї, Російською Федерацією нічого не було зроблено, щоб покращити ситуацію. Радше навпаки”, – зазначає Сотник.

Депутат констатує, що незважаючи на численні заклики міжнародного співтовариства, Росія не виявила жодного наміру покращити складний стан справ. Зокрема, після захоплення українського Криму, вона почала війну на сході України.

“У результаті російського фінансування та воєнної підтримки війни на сході, загинуло понад 4,800 українських військових та цивільних осіб, поранено близько 10,500 осіб. Крім того, з березня минулого року, за даними ООН, більше одного мільйона людей були змушені покинути зону конфлікту, з них 130 000 дітей”, – наголошує вона.

Крім того, навіть після укладення “Мінських домовленостей” і оголошення про припинення вогню за офіційними даними загинули 130 цивільних осіб і 162 учасників бойових дій.

“Не відбулося ані повернення Криму, ані деескалації конфлікту. Навпаки, Tрагічні події, що мали місце у Волновасі, де 12 мирних жителів було вбито в автобусі, продемонстрували справжні наміри Росії, яка продовжує підтримувати і озброювати терористів на сході України. Більше того, всупереч всім домовленостям, 20 січня 2015 року українські військові підрозділи були атаковані на півночі зони АТО регулярними військовими формуваннями збройних сил Російської Федерації”, – повідомляє парламентар.

Відтак, зазначає вона, є достатньо підстав для того, щоб продовжити призупинення права голосу російської делегації в ПАРЕ.

Сотник також нагадала, що наступний тиждень є вирішальним відносно прийняття відповідного рішення, адже під час сесії стане зрозуміло, яку позицію займає більша частина делегатів ПАРЄ.

Нагадаємо, згідно з Резолюцією 1990 (2014), ПАРЄ було прийняло рішення призупинити право голосу делегації Росії, а також її право бути представленою в керівних органах Асамблеї та брати участь у місіях зі спостереження за виборами внаслідок порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України.

Такі дії Росії суперечать положенням Статуту Ради Європи, у частині, де йдеться про підтримку та забезпечення прав людини та основних свобод, а також зобов’язанням, які Росія взяла на себе після того, як набула членство в цій організації у 1996 році.

ПАРЄ залишала за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо Російська Федерація не сприятиме деескалації ситуації і не поверне анексований Крим.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Міжнародна співпраця