Романова: «Зміни у сплаті туристичного збору заганяють хостели і невеличкі готелі в тінь»

З 1 січня 2019 року набувають чинності зміни у сплаті туристичного збору. І вони незаконні, наголошує голова підкомітету туризму, депутат «Самопомочі» Анна Романова.

«По-перше, вони нелогічні і шкідливі для розвитку вітчизняної туристичної індустрії. Не можна запроваджувати фіксовану ставку збору для всіх закладів розміщення. Як може платити відвідувач хостелу стільки, скільки відвідувач п’ятизіркового готелю? Це просто вдарить по дрібних закладах розміщення і зажене їх у «тінь».

Анна Романова каже, що  якщо місцеві ради ухвалять максимальну суму збору для в’їзних туристів, це становитиме 208 гривень на добу, а це  в рази більше, аніж в середньому сплачували дотепер.

«Вдумайтеся, сума збору буде більшою, аніж вся вартість проживання в деяких хостелах або сільських садибах! У такому випадку всі просто підуть у «тінь».

Туристичний збір – це місцевий податок, який сплачують відвідувачі закладів розміщення. До змін ставка була у вигляді відсотка від вартості доби проживання і не перевищувала 1%.

Скандальні нововведення зроблять збір з фіксованою ставкою (відсоток від мінімальної зарплати) для іноземних туристів – до 208 грн на добу, а для внутрішніх – до 21 грн на добу.

Але й це ще не найгірше, каже Анна Романова.
«Ці маразматичні зміни в адмініструванні туристичного збору внесли у Податковий кодекс шахрайським способом. Їх не було у першому читанні, вони навіть не проходили профільний Комітет Верховної Ради. Про них не знав ніхто з депутатів нашого комітету!»

Виявляється, що внесли їх тишком-нишком, у «бюджетну ніч», в довжелезний Податковий кодекс, і більшість провладних депутатів – ось так, не розуміючи за що, проголосувала. Зауважимо, що фракція «Самопоміч» не голосувала за цей Податковий кодекс, який ухвалювався поспіхом вночі. Голосувати «за кота в мішку» – неприпустимо. І ось цей «кіт в мішку» або «троянський кінь» у вигляді змін до сплати турзбору проявився.

Дивує Романову позиція Кабміну, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, бо жодна правка не проходить без їхньої згоди.

«Час покаже, хто за цим стоїть. А виявити це просто – хто заявиться на адміністрування турзбору, той і провернув таку аферу. Тепер головне завдання на 2019 рік – відмінити цей маразм».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини