Романова закликала Київраду встановити єдиний туристичний збір для іноземних та внутрішніх туристів

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова 31 січня виступила на засіданні Київської міської ради та закликала депутатів органу встановити туристичний збір в розмірі 0,5% від мінімальної зарплати і для внутрішніх, і для іноземних туристів. 

Важливо, що раніше у стінах Київради називали цифри про встановлення туристичного збору у розмірі 0,5% від мінімальної зарплати для внутрішніх туристів та 1% від мінімалки для іноземців. 

Анна Романова наголошує: «Якщо це буде проголосовано в такому вигляді, означатиме, що туристичний збір за двомісний номер ціною 800 гривень, який раніше становив 8 гривень, для українського туриста становитиме 42 гривні, а для іноземного – 84 гривні. Це підвищення туристичного збору в десять разів!»

Найбільше від цього рішення, за її словами, постраждають власники економ-готелів. Також запропоновані у Київраді розміри туристичного збору призведуть до зменшення доходів міста у вигляді ПДФО, оскільки заженуть «у тінь» дрібних постачальників готельних послуг.

Крім того, Київ матиме значні репутаційні ризики через те, що розділив іноземного гостя та внутрішнього туриста. «Такого немає ніде, крім Білорусі. Лише в білоруських державних готелях зробили для іноземців туристичний збір більшим, ніж для своїх», – акцентує Анна Романова. 

Підсумовуючи, вона звернулася до  депутатів місцевої ради з компромісною пропозицією, підтриманою представниками туристичної галузі – встановити однаковий для всіх гостей столиці туристичний збір у розмірі 0,5% від мінімальної зарплати.

Нагадаємо, проблема виникла через те, що Верховна Рада у новому Податковому кодексі змінила порядок нарахування ставок туристичного збору. Раніше він збирався з гостей міста як відсоток від вартості поселення, а зараз передбачений як відсоток від мінімальної заробітної плати. Визначити розмір цього відсотка мають місцеві ради.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини