Романова: «Якщо на виїзному туристичному ринку не навести лад зараз, Україну спіткає ще більший колапс»

Через безкарність та неврегульованість на виїзному туристичному ринку України стався справжніх колапс. Захистити права туристів та покарати недоброчесні авіакомпанії та туроператорів не допомогли багаточисленні звернення народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анни Романової до різних державних структур, зокрема і Міністерства економічного розвитку і торгівлі. 

У результаті, порушення прав туристів набули масової тенденції, і люди впродовж цього року застрягали з дітьми у аеропортах по всьому світі. «Були випадки, коли більш як 30 годин, а гаряча лінія туроператора не відповідала на дзвінки», – деталізує парламентар. Також серед порушень – недотримання договірних умов, а саме: поселення в гірший готель, ніж було задекларовано під час купівлі туру, перенесення міст вильоту в останній момент. 

Серед найчастіше згадуваних постраждалими порушників – компанії «Join up» та «Оазис тревел». Анна Романова розповідає: «Якщо «Оазис тревел» відзначився порушенням прав туристів на початку літа 2018 року, то кричущі випадки з боку «Join up» повторюються дотепер. Будь-які пояснення туроператора щодо технічних нездатностей літаків, які викликали збій програми, викликають у нас посмішку. Адже навіщо тоді продавати сотні тисяч путівок за нереально дешевими цінами на несправні літаки? Крім того, незрозуміло, як технічний стан літака впливає на факт поселення туриста в гірший готель». 

Поряд з порушенням прав туристів, дії недобросовісних туристичних операторів псують імідж України на міжнародній арені, адже компанія «Join up» відкрила представництва в Білорусі. Народний депутат підкреслює: «Посол Білорусі в Україні до мене звернувся, щоб я надала інформацію про цю українську компанію, від якої вже страждають білоруські громадяни. Потім до мене звернулися представники партнерів «Join up» з Дубаїв, Єгипту, Індії. Питання – куди дивиться держава в цьому плані?» 

На переконання Анни Романової, якщо не навести лад зараз, згодом Україну спіткає ще більший колапс в цій галузі. Вирішення питання, за її словами, криється у відсутності покарання, відтак, знаходиться в площині правоохоронних органів. «Все упирається в те, – каже парламентар, – що зараз купа заяв в органи Нацполіції, але вони ще не передані до суду. Тут має були політична воля припинити весь цей безлад».

Крім того, народний депутат вже зареєструвала проект закону, який стосується, в тому числі, підвищення гарантій і безпеки туристів. Мова, наприклад, про банківську гарантію, яка на сьогодні не працює. 

«Плюс кожен туроператор, – акцентує Анна Романова, – має за результатами своєї фінансової звітності минулого року відсоток страхової суми. Тобто, чим більше туристів ти відправляєш, тим більше будеш застрахованим. Крім того, прописано умови автоматичного призупинення ліцензій у декількох випадках – масове невідправлення вчасно, затримка більш ніж на 10 годин, масове непоселення в заявлений готель, якщо проти туроператора порушені кримінальні справи, які знаходяться в судах». 

Парламентар підсумовує: «Але зараз всі ці випадки лежать в площині корупції». Доказ цього – той факт, що кількість туристів, яких деякі компанії відправлять за кордон, часто не співпадає з кількістю сплачених податків.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини