
Замість розвитку українського освітньо-навчального міжнародного туризму – галузі, яка минулого року показала 13% зростання та може стати точкою для розвитку української туристичної індустрії в цілому, влада через підпорядковані чинному Президенту відомства лише створює бар’єри для студентів-іноземців, демотивуючи їх навчатися в Україні.
За словами народного депутата від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Анни Романової, у багатьох іноземців є зацікавленість навчатися в Україні, однак чимало відмовляються від цих планів через бар’єри, які для них створює український державний апарат. Парламентар констатує: «Україна на сьогодні є однією з найбільш закритих країн світу».
Тож що треба для розвитку освітнього туризму?
По-перше, розповідає народний депутат, спростити умови в’їзду до України. Зараз українська віза коштує майже вдвічі дорожче за шенгенську – 85 доларів. Крім того, отримати її значно важче.
Анна Романова пропонує вирішення проблеми: «Маємо втілити європейські прозорі норми в’їзду до нашої країни. Зокрема, зробити безвізовий термін перебування для громадян країн, в яких вже відкриті шенгенська або американська, або британська візи. Також для громадян країн, де ВВП на душу населення вищий, ніж в Україні, краще скасувати візи, навіть в односторонньому порядку».
Прикметно, що народний депутат декілька разів у численних запитах до Міністерства закордонних справ пропонувала ці ініціативи, однак в МЗС її ідеї ігнорують.
Другий бар’єр для іноземних студентів в Україні – норма фінансового забезпечення для іноземного студента в Україні становить 41 євро на добу. До прикладу, в Польщі це 27 євро.
Анна Романова обурюється: «Якщо ми хочемо з кимось конкурувати в глобалізованому суспільстві, маємо створити такі самі або кращі умови. А в нас вони на сьогодні гірші».
Парламентар наголошує, що всі необхідні для розвитку освітнього туризму в Україні рішення напрацьовані, необхідно їх лише втілити. Нині це гальмується відомствами, підконтрольними чинному Президенту. Останній, схоже, лише на словах декларує розвиток туризму.
Анна Романова підсумовує: «Чому для нас дуже важливо розвивати студентський туризм? Це інструмент поліпшення іміджу України та фінансового забезпечення наших навчальних закладів. Багато з них відкрили програми для міжнародних студентів, щоб елементарно мати гроші на існування, адже плата за навчання для міжнародних студентів вища, ніж для українських».
