Романова: «Влада не повинна маніпулювати сміттям – від цього залежить життя людей»

Депутат «Самопомочі» Анна Романова звертає увагу на те, що при українських реаліях поганою екологією можуть маніпулювати у брудних політичних іграх.

Зараз в Україні 35 000 несанкціонованих сміттєзвалищ і близько 6 000 полігонів, які, мало того, що перевантажені  сміттям, так термін їх експлуатації сплив ще у 90-ті роки. І дати раду цьому неможливо просто тому, що в Україні немає жодного сміттєпереробного заводу.

Романова наголошує: «Фактично кожен мер кожного міста на сьогодні є заручником тієї ситуації, якщо раптом щось станеться з тим сміттєвим полігоном, то він не буде знати, що робити, бо сміттєпереробний завод, як виявилося, побудувати в наших реаліях доволі складно».

Мало того, що у Верховній Раді вже кілька років лежать законопроекти, які б створювали привабливі умови для інвесторів, але вони через якісь причини не вносяться до зали. Так є ще й відверта диверсія: «Коли мер Львова знаходить європейські кошти від ЄБРР для того, щоб побудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод, то голова Львівської ОДА на публічній зустрічі з активістами заявив, що не бачить взагалі ніякого сенсу в будівництві цього заводу і буде звертатись до міністра екології, щоб заблокувати навіть будівництво такого заводу».

«Самопоміч» звертається  до Кабінету Міністрів, до Президента з проханням не маніпулювати сміттям і дати можливість мерам міст залучати інвесторів і міжнародні європейські організації та вирішувати екологічні проблеми, з якими зіштовхнулася вся країна.

«Якщо зараз терміново не вжити заходів, не ухвалити дієві концепції поводження з твердими побутовими відходами (вони насправді для галочки є, але не діють, сміття як було, так і лежить на полігонах), то дуже скоро тривалість життя українців скоротиться ще більше, а вона й так є найнижчою у Європі», – каже нардеп.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини