Романова: «Українська туристична індустрія не має шансів для розвитку без податкових реформ»

Депутат «Самопомочі» Анна Романова разом з колегами зареєструвала законопроект про знижений ПДВ для всіх засобів тимчасового розміщення (готелів, кемпінгів, хостелів) до 10%.

І каже, що це перший крок.

«Я реально прагну, щоб на час зміцнення української туріндустрії – відмінити ПДВ як такий, але навіть ідея вдвічі меншого викликає у багатьох чиновників шок та спротив». Слід наблизити українську туристичну індустрію до європейської. А в усіх ЄС податкове навантаження на індустрію гостинності набагато менше, ніж в Україні.

Так, в країнах ЄС введено знижений ПДВ на готельні заклади. Цей податок для готелів вдвічі-втричі, а іноді вчетверо-вп’ятеро нижчий, аніж стандартний в країні! Наприклад, у Люксембурзі – стандартний 17%, а для готелів – 3%. Тобто, більш як вп’ятеро нижчий!

«У туристичній Франції такий самий ПДВ, як і у нас, 20%, але для готелів французи знизили його вдвічі – до 10%. У нас же готельєри платять 20% як всі. Але не забувайте, що Франція номер 1 за рейтингом туристичної привабливості, а Україна – номер 88. Таким чином, європейці стимулюють власну туристичну індустрію», – каже Анна Романова.

Адже високі податки впливають як на вартість номера, так і на прибутковість готельного бізнесу загалом.

«Реально зараз навіть українському інвестору набагато вигідніше відкрити готель у сусідній Польщі, де ПДВ на готелі 8% (втричі менше стандартного), аніж відкрити готель в Україні. Або йти у тінь, оформляти готель на ФОПи, тим самим звужуючи поле діяльності. Очевидно, що українська туристична індустрія не має шансів для розвитку без податкових реформ».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини