Романова: «У жодній країні світу немає такого високого туристичного збору, як в Україні»

Народні депутати, котрі підтримали зміни до Податкового кодексу, нанесли величезний удар по українській туристичній індустрії, підставивши готельєрів, власників хостелів, сільських садиб. Мова про те, що українські парламентарі вирішили, що туристичний збір, який у всіх країнах світу справедливо вираховується від вартості проживання, в Україні буде нараховуватись у фіксованій ставці від мінімальної заробітної плати.

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова обурюється: «Фактично зараз туристичний збір буде однаковий як для власників маленьких хостелів, сільських садиб, кемпінгів, тризіркових готелів, так і для власників
п’ятизіркових готелів».

Зазначені зміни, за словами парламентаря, можуть призвести до того, що більшість закладів розміщення з цінами до 1 500 гривень підуть у «тінь».

Анна Романова наголошує: «Дуже багато моїх колег не відпочивають в Україні. Коли я питаю, чому, вони кажуть, що в Україні низький сервіс і великі гроші. Я краще за такі гроші відпочину в Австрії». Але ж ми самі створили такі великі ціни! У жодній країні світу немає такого високого туристичного збору, який на сьогодні збільшить вартість номера від 80% до 100%. Це будуть неконкурентні з Європою ціни».

«Більш того, – підсумовує народний депутат, – у Європі заклади розміщення мають здешевлений ПДВ, вдвічі менший, ніж інші галузі економічної діяльності. Іноді для готелів ставиться нульовий ПДВ. Наші ж готельєри в ціну номера спочатку закладали нездешевлений ПДВ, а зараз ще змушені закладати неадекватний туристичний збір».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини