Романова: «Не вірте заявам уряду про врегулювання туристичного колапсу»

Коментуючи ситуацію, коли значна кількість українців застрягла в аеропортах та не могла вилетіти додому з відпочинку, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова зауважує загальну тенденцію: народ України сьогодні позбавлений конституційного права – права на відпочинок.

Вона деталізує: «За останніми дослідженнями, 65% українців взагалі не мають фінансової можливості цього року відпочити через мізерні доходи, через те, в якій ситуації залишилися бюджетники з цією політикою, що зараз вчиняє уряд. Інші українці, які зараз планують свій відпочинок в Україні, елементарно не можуть взяти квитки на потяг. Це свідчить, що уряд разом з «Укрзалізницею» не відпрацював ефективно логістичну політику. Зараз кудись поїхати на відпочинок до Туреччини, Тунісу набагато легше, ніж дістатися українських міст. Тобто, українська туристична індустрія не доотримала гроші.

Але навіть ті українці, які сподівалися відпочити за кордоном, також потрапили у колапс. Ми спостерігали, як на травневі свята, свята, присвячені Дню Конституції, громадяни України, щонайменше 1/3 з яких – малолітні діти, декілька діб сиділи в аеропортах Грузії, Туреччини, Тунісу. Держава не змогла захистити в цій ситуації своїх громадян. Чи нова ця ситуація? Ні, так само було і минулого року».

Народний депутат нагадує: «Ми з «Об’єднанням «Самопоміч» якраз рік тому ставити завдання перед урядом розібратися з недобросовісними туроператорами, які шахрайськими схемами здійснили масове непоселення, невідправлення людей. Туроператори, які здійснили такі оборудки з громадянами України торік, через бездіяльність уряду, Міністерства економіки навіть не були позбавлені ліцензій. І якщо минулого року постраждали сотні українців, то цього року через безкарність, безвідповідальність – жертвами стали вже тисячі!»

За словами Анни Романової, не варто вірити заявам уряду, що вони врегулювали ситуацію. Вона зауважує: «Врегулювання ситуації залежить від попиту. Людей, які поїхали на свята, зараз дійсно доставили додому. Але якщо нічого не зробити, наступна хвиля таких невідправлень, незахисту громадян України почнеться в наступну хвилю відпочинкового сезону, тобто наприкінці липня-серпні».

Відтак, фракція «Об’єднання «Самопоміч» наполягає на включенні в порядок денний законопроекту 8317, який наводить лад на туристичному ринку країни. «Це стосується і якості готелів, і безпеки внутрішніх та іноземних туристів, – підсумовує народний депутат. – Ми наполягаємо, щоб депутати не йшли на відпочинок, доки не буде проголосовано цей законопроект. Як депутати можуть йти відпочивати,не захистивши відпочинок українських громадян та громадян інших держав, які приїхали до України?»

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини