Романова: «Хаос на туристичному ринку – це хаос у державному управлінні галуззю»

Депутат «Самопомочі» Анна Романова звертається до колег у парламенті з вимогою ухвалити закон про туризм, головним автором якого вона є. Документ вже рік лежить у Верховній Раді і не виноситься на голосування, хоча проблеми і цього туристичного сезону вже почалися.

Романова наголошує:
«Цей законопроект «Про туризм» захищає права кожного туриста, кожного споживача туристичних послуг і запроваджує прозорі механізми і правила для усієї туристичної сфери країни. Я впевнена, що хаос на туристичному ринку – це хаос та безвідповідальність у державній сфері, яка має забезпечувати якісний безпечний сервіс та сталий туристичний розвиток».

А хаос на ринку турпослуг повторюється з року в рік. Лише минулого року заручниками неблагонадійних ділків на туристичному ринку стали тисячі українців, деякі з них взагалі не відпочили, бо шахраї забрали гроші і зникли. Контролювати туроператорів має, зокрема, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та департамент туризму, бо саме вони видають ліцензії туроператорам і мали би перевіряти їх діяльність. Але державним органам байдуже, констатує Романова.

«На численні мої депутатські запити до першого віце-прем’єра з економіки Степана Кубіва він просто надсилає відписки, з яких випливає, що дана ситуація закономірна і зумовлена повним гальмуванням розвитку туристичної галузі і свідомим потуранням неблагонадійним, недобросовісним туроператорам».

На останній запит Романової Кубів відповів, що в них як в органу, який видає ліцензії, немає інформації щодо того, хто з туроператорів не надав фінансову звітність за минулі роки.

«Тобто Міністерство економічного розвитку замість того, щоб інформувати споживачів, які з майже 3000 туроператорів благонадійні, яким можна довіряти, які подали фінансову звітність, на яких не було жодного нарікання за всі ці роки,  – навпаки самоусуваються і своєю бездіяльністю допомагають недобросовісним туроператорам».

Тож або парламент ухвалить Закон «Про туризм», або Україна знову ганьбитиметься у світі як держава, яка не може захистити своїх туристів, а кожен третій наш турист – дитина, яку банально позбавляють права на відпочинок.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини