Роман Семенуха: «Закон «Про товариства з обмеженою відповідальністю» – це нова конституція українського бізнесу»

Сьогодні після бурхливих обговорень парламент відправив на повторне друге читання Закон «Про товариства з обмеженою відповідальністю», який має забезпечити комплексне регулювання діяльності та корпоративного управління ТОВ.

«Фактично цей закон – це новітня конституція для бізнесу, – зазначає народний депутат Роман Семенуха. – Адже товариство з обмеженою відповідальністю є найпопулярнішою в нашій державі формою господарювання, яку обирає бізнес. Наразі зареєстровано понад 501 тисячу ТОВ, що трохи більше половини усіх юридичних осіб в Україні».

Нині в Україні діє закон  «Про господарські товариства», який було прийнято ще 1991 року. На той час він був одним із найпрогресивніших законів, що поряд із законами про власність, про підприємництво заклав ту правову базу, на якій відбулося формування вітчизняного бізнесу.

«Проте сьогодні цей закон застарів і фактично перетворився на гальмо для розвитку вітчизняного підприємництва та перешкоду для притоку іноземних інвестицій. Але головне – він не перешкоджає рейдерству. Можна навіть сказати сприяє, – вважає Роман Семенуха. – Наразі ми переживаємо нові дев’яності. Набрав обертів черговий перерозподіл власності. Щотижневі повідомлення про рейдерські захоплення, маски-шоу в офісах IT компаній, тиск на бізнес з боку правоохоронних органів. Причому рейдери – не тільки конкуренти й бандити, але й держава. І ця біда стосується життя людей тут і зараз.

Тільки за 2015 рік зафіксовано близько 3000 рейдерських захоплень, і 90% з них були успішними. 2016 року найбільш постраждалим виявився агросектор, де випадки заволодіння майном через рейдерство вимірювались сотнями на місяць».

За словами депутата, критичними чинниками такого безпрецедентного зростання рейдерства стало спрощення ведення бізнесу шляхом дозволу підписання документів без нотаріального посвідчення, ведення електронних копій документів, необов’язковості печатки Товариства, що відбулося  2014-го  за прем’єрства Яценюка. Ця дія й дала «зелене світло» рейдерству.

«Варто також  зазначити, що досі у нас не було закону, який би перешкоджав практиці, коли мажоритарні власники акумулюють прибутки й виводять їх з рахунків підприємства, зокрема й в офшорні зони. Цей закон передбачає додаткові інструменти захисту прав учасників товариства. Також він дозволить захистити міноритаріїв та не допустити ситуації виведення активів товариства недобросовісним менеджментом, близьким до мажоритарного власника. Адже приклади шахрайства численні. Увесь український олігархічний бізнес виріс на традиційній схемі – купівля частки у державному підприємстві і розмивання частки держави через додаткову емісію. Так з держави пішов «Укррудпром», вартістю $20-50 млрд, до кишені Ахметова, Коломойського та Пінчука!»

На жаль, профільний комітет замало попрацював над законом, тому до його редакції, яку розглядали у залі парламенту, виникло багато зауважень, і документ не був ухвалений.

«Прямий обов’язок  і відповідальність законотворців – знаходити компроміси щодо таких законів ще до розгляду у залі,  – підсумовує Роман Семенуха. – Проте цього не сталося. «Самопоміч» буде вимагати якісної роботи над цим документом  під час підготовки та розгляду при повторному другому читанні. Адже український бізнес вже сьогодні потребує якісно іншого закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю», який повинен гармонізувати українське законодавство зі світовим у питаннях корпоративного права».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини