Роман Семенуха: «Якщо уряд буде ігнорувати проблеми великих підприємств, мітинги працівників почнуться по всій країні»

Днями у місті Суми відбувся страйк сотень працівників підприємства-гіганта – Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання (колишній завод імені Фрунзе), які пройшли так званою «голодною ходою» від заводу до міської ради.

Вимога мітингарів – отримати чесно зароблену зарплатню, яку людям у повному обсязі не виплачують із грудня 2017- го року.

«Питання стоїть дуже гостро, люди фактично доведені до відчаю», – зазначив народний депутат Роман Семенуха, що перебував із робочою поїздкою у Сумах та оперативно долучився до пошуків ефективного вирішення проблеми. 

Виступаючи перед депутатами та працівниками Сумського НВО на позачерговій сесії Сумської міськради, Роман Семенуха передовсім зазначив, що невиплата зарплатні – це злочин щодо тисяч працівників та їхніх родин, за який керівництво підприємства повинне відповісти.

«175 стаття кримінального кодексу говорить про відповідальність  за безпідставну невиплату заробітних плат, що карається  позбавленням волі до двох років і забороною обіймати керівну посаду протягом наступних трьох. Чим думають керівники підприємства, якщо змушують людей працювати, знаючи, що не мають чим за це заплатити?» – зазначив народний депутат. 

На думку нардепа, таких кричущих проблем могло б не бути, якби не безвідповідальна приватизація підприємства у 90-х роках та, як наслідок, подальше неефективне управління. Враховуючи, що проблеми на підприємстві стосуються тисяч працівників та їхніх родин, їх вирішення лежить вже не у площині виключно міської та обласної влади, а на рівні Прем’єр-міністра та профільного Міністерства економіки та торгівлі.

«Уряд не має права ігнорувати проблеми таких підприємств, а навпаки, повинен створити  пріоритетні умови для вітчизняного виробника. Бо сьогодні ми спостерігаємо парадоксальну ситуацію: з одного боку, Прем’єр розповідає нам, як він турбується про українську промисловість, а з іншого – в державі створюються умови, коли український виробник не може реалізувати продукцію навіть всередині країни. З цим, зокрема, зіштовхнулося і Сумське НВО, коли після виграшу тендеру на поставку обладнання великій держкомпанії, ця ж компанія від сумської продукції відмовилася  і закупила потрібне оснащення за кордоном», – додав Роман Семенуха.

Народний депутат, звертаючись  до мітингарів, пообіцяв, що фракція «Самопоміч» у парламенті  не допустить подальшого  поглиблення  проблеми і вимагатиме від  уряду терміново  відреагувати на  критичну  ситуацію на  заводі. 
«Якщо влада не відреагує на проблеми вітчизняних виробників, кількість заводів, що занепадають і не матимуть чим платити своїм працівникам, тільки зростатиме. А отже, мітинги працівників можуть початися по всій країні», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини