Роман Семенуха: «Видача грошової компенсації постраждалим від вибухів у Балаклії саботується місцевою владою»

23 березня військова частина А 1352, що розташована у місті Балаклія Харківської області, піддалася диверсійному нападу безпілотника. Здійнялася пожежа, що спричинила безперервну серію вибухів боєприпасів. Балаклія перетворилася на місце справжніх бойових дій.

Збитки понесли як військовий склад, так і цивільне населення. Від бойових запасів найбільшого українського сховища залишилася третина. Було пошкоджено понад 600 домівок.

«Помешкання декількох тисяч сімей зазнали пошкоджень. Близько 100 сімей далі не можуть перебувати у своїх оселях, оскільки профільною комісією їх житло визнане непридатним для подальшого проживання», – зазначив народний депутат України від фракції

«Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха. Збитки людей тільки на початковому етапі становили близько 300 мільйонів гривень. Держава сьогодні виділила 185 мільйонів гривень, 40 з яких були видані з резервних фондів обласного та місцевого бюджету.

Дії місцевої влади фактично нівелюють цінність фінансової державної допомоги, оскільки грошова компенсація жертвам балаклійської трагедії не видається. Більш того, місцеві чиновники відмовляються надавати кошториси і звіти щодо розтрати державних коштів. Зовнішні ремонтні роботи проводяться, але частково та вибірково.

Бідняк Тетяна, депутат Харківської обласної ради, констатує:

«Мешканці Балаклії постійно звертаються з колективними зверненнями щодо якості ремонту, бездіяльності, стосовно компенсації втраченого майна та закупівлі житла, що не підлягає відновленню. Ми фіксуємо всі порушення місцевої влади і будемо звертатися до компетентних органів».

Постраждалі скаржаться, що навіть з актами оцінки пошкодженого майна, які вони ледве змогли стягнути, домогтися справедливості неможливо.

«Жодна з постраждалих сімей не отримала ані грошової компенсації, ані відповідного альтернативного житла. Фактично сьогодні саботується процедура надання грошової допомоги. Значна кількість пошкоджень відбулася саме в середині помешкань приватних будинків та квартир, – підтверджує Роман Семенуха. – Дуже важливо відновити довіру людей до влади, для цього влада має здіснити компенсацію, знайти та покарати винних у цій трагедії».

Також депутат вважає, що відмова місцевої влади від надання кошторисів має стати предметом зацікавленості НАБУ.

До речі, «Самопоміч» зареєструвала законопроект, що передбачає виділення із держбюджету шляхом субвенції додаткових 200 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків трагедії у Балаклії.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини