Роман Семенуха: «Відбувається впровадження державного тероризму стосовно малого та середнього бізнесу»

1 січня поточного року набула чинності ухвалена Кабміном ініціатива щодо нової системи штрафів для підприємців. Так, за недопущення перевірки на підприємство підприємець має сплатити штраф у розмірі 320 000 гривень. Органи місцевого самоврядування отримали додаткові повноваження щодо права контролювати цей процес на всіх підприємствах без винятку, а не лише комунальних. З початку 2017 року, станом на перший квартал, було закрито близько 157 000 ФОПів.

Сьогодні депутати Верховної Ради України розглядали законопроект № 6489 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання, заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Головними тезами стало: визначення поняття, що саме можна вважати створенням перешкод для органів державного контролю, перегляд механізму застосування штрафних санкцій, що зменшуються, а також визначаються строки їх подання. Органи місцевого самоврядування, згідно із законопроектом, позбавляються від невластивих їм функцій щодо накладання штрафів. Але головні засади щодо оподаткування підприємців поки що залишилися без змін.

Роман Семенуха, депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», зауважив: «Ми підтримаємо законопроект у першому читанні, але вимагаємо усунення низки недоліків. Законопроект не передбачає зниження штрафів за недопущення перевірки, чинною залишається система драконівських штрафів, впроваджених урядом. Сьогодні є низка споріднених законопроектів з важливими пропозиціями. Не хочеться думати, що прізвище Порошенко серед ініціаторів законопроекту дає пріоритет у законодавчих ініціативах. Наприклад, розроблено законопроект 6087, і ми б хотіли, щоб частина його тез була врахована при підготовці до другого читання».

Законопроект 6087 передбачає визначення переліку документів, які мають бути наявні у посадовця, що проводить перевірку. Ці документи мають бути підставою для проведення позапланової перевірки. Також цей законопроект зменшує штрафи, зокрема, за недопущення перевірки на підприємство, що запобігає банкрутству малих підприємств, для яких чинна система штрафів є вбивчою.

«Закон повинен стимулювати бізнес виходити з тіні і платити білі зарплати, а не вбивати його», – підкреслює Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини