Роман Семенуха – уряду: «Досить лізти до чужих грошей!»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не підтримала урядові зміни до Бюджетного кодексу, прийняті парламентом, адже документ є черговим кроком у боротьбі центральної влади з місцевим самоврядуванням. Так, у проекті, за словами народного депутата від «Самопомочі» Романа Семенухи, згортається справжня фінансова децентралізація.

Він зауважує: «Гройсман же часто говорить: «Подивіться, скільки у місцевих громад грошей на депозиті». Тут хочеться порадити: не треба лізти до чужих грошей. Тому влада виконує два завдання – по-перше, зробити залежними та поставити на коліна мерів міст, по-друге, зробити ручними голів новостворених об’єднаних територіальних громад».

Відтак, значна кількість правок представників «Самопомочі» у Бюджетний кодекс не була підтримала парламентом. «По-перше, – деталізує Роман Семенуха, – пропонували збільшити пропорцію відрахування податку на доходи фізичних осіб до об’єднаних територіальних громад не на рівні 60%, а на рівні 70%.

Також я пропонував, оскільки уряд наступного року збільшує акциз на 9%, щоби органам місцевого самоврядування залишалося не близько 13%, а близько 18%.

Крім того, не вирішена проблема недофінансування медичної субвенції. Не вистачає близько 7 мільярдів гривень. Але уряд так і не подав реального збільшення до фінансування медичної субвенції. А це насамперед зарплата непрофільних спеціалістів та кошти на оплату житлово-комунальних послуг.

Аналогічна величезна проблема стосується недофінансування освітньої субвенції. Мова про 4,5 мільярда гривень. Сьогодні це вилилося Дніпру у 59 мільйонів гривень, а Львову – у 118 мільйонів гривень. І це без урахування того, що декілька років поспіль освітня галузь недофінансовується».

Народний депутат певен: влада має не ставити місцеве самоврядування на коліна, а забезпечити на місцях стабільність, давши їм можливість самостійно розпоряджатися власними коштами.

«Якщо ми вимагаємо та передаємо владу в ОТГ, то ми маємо дати їм податкову базу», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини