Роман Семенуха: «Уряд не має жодних реальних стратегій вирішення проблем Пенсійного фонду»

Кабінет Міністрів винайшов новий спосіб виправляти свої помилки за  кошти платників податків.  Інструментом для цього став  Пенсійний фонд України. 

«Попри те, що  парламент за наполяганням уряду під кінець року збільшив дефіцит бюджету Пенсійного фонду  зі 139 до 150 млрд грн, у ПФУ все одно не вистачає грошей на покриття витрат, – заявив народний депутат Роман Семенуха

– У липні цього року, коли відбулась резонансна затримка пенсій, ми  зробили розрахунки, з яких стало очевидним: швидкість збору ЄСВ незадовільна, за такої швидкості до кінця року план з ЄСВ не буде виконано»

Тоді уряд  запевнив: ЄСВ надходить нерівномірно, є касові розриви.  Але підстав говорити про недобір немає.

Минуло півроку. Станом на 29.12.2018, за даними Держказначейства, було зібрано 228 млрд грн ЄСВ з запланованих 240,9 млрд грн. Тобто річний  недобір становить майже  13 мільярдів гривень.

Згідно з даними ПФУ, протягом 2018 року з Єдиного казначейського рахунку залучено позик – 89,5 млрд грн, погашено – 84,7 млрд гривень.  Проблема в тому, що, за законодавством,  Пенсійний фонд мав погашати поточні річні борги до кінця року.

«Але уряд винайшов спосіб приховано через ці позики фінансувати ті видатки ПФУ, які й виникли через його  недолугу політику, – прокоментував Роман Семенуха. –  КМУ зобов’язав Держказначейство позичати кошти ПФУ, незважаючи на заборгованості.  Своєю чергою,Пенсійний фонд має право не погашати ці позики до кінця року, як це було необхідно дотепер. Іншими словами – відтепер фонд має право просто брати гроші у держави в потрібних обсягах»

Саме про це йдеться у Постанові під номером 1115 від 14.11.2018 р. , яку то публікували, то видаляли із сайту Кабміну, але яка є чинною з 22.12.2018

http://zakon.rada.gov.ua/rada/show/1115-2018-%D0%BF

«Це означає, що стратегій, які б реально вирішували проблему зростання дефіциту Пенсійного фонду, у Кабміну немає, більш того – він і  не планує їх шукати і впроваджувати», – підсумував народний депутат. 

 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини