Роман Семенуха: «Це ще не системна реформа освіти, але ми зробили низку позитивних кроків до зміни філософії»

Вчора Верховна Рада прийняла закон «Про освіту», який започатковує реформу освітньої галузі в Україні. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримала відповідний законопроект, віддавши 25 голосів «за».

За словами народного депутата від «Самопомочі» Романа Семенухи, законопроект дає можливості вносити системні зміни в окремі аспекти навчального процесу: «Сьогодні — це ще не системна реформа, але це низка позитивних кроків до зміни філософії. Навчання має забезпечити знання, цінності, навички. А через прийняті зміни менеджменту ми додамо поки трішки знань і будемо боротися далі».

Народний депутат зазначає, що, відповідно до прийнятого законопроекту, у середній освіті впроваджується принцип «гроші ходять за дитиною». Це означає, що відтепер приватні і державні школи будуть фінансуватися відповідно до кількості дітей там. «Це дуже важливо, адже створює конкуренцію. Тепер директорат шкіл змагатиметься і за учнів, і за вчителів, адже чим більше школа залучає дітей, тим більше фінансуватиметься. Так, там багато чого ще не виписано, але це колосальний плюс», – запевняє Роман Семенуха.

По-друге, запроваджується конкурсна процедура добору директорів середніх шкіл, створюється конкурсна комісія, і вперше батьки будуть брати участь у цьому процесі.

По-третє, зменшується функціонал міських та районних відділів освіти. «Четвертий плюс, за який ми билися весь день голосування, те, що мова навчання, починаючи з 5 класу, буде виключно державною. Навчання мовою національних меншин буде лише з 1 до 4 класу в окремо створених класах поряд з українською», – наголошує народний депутат.

Ще одна надзвичайно позитивна річ, яку впроваджує прийнятий закон, це надання можливості вищим навчальним закладам зберігати недержавні гроші на банківських рахунках, а не у Держказначействі. Це, на думку Романа Семенухи, справжня автономізація та децентралізація навчальних закладів і насправді колосальний плюс.

«На жаль, неврегульованим залишається питання батьківських благодійних внесків, їхній аудит, контроль, але все ж таки це сьогодні крок вперед. Тепер школи будуть зобов’язані стати окремими юридичними особами з усією публічною звітністю. Так всі батьки зможуть спостерігати за видатковою частиною та робити висновок, яка школа є ефективною», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини