«Уряд кинув подачку військовим пенсіонерам замість справжнього вирішення проблеми» – Роман Семенуха

Коментуючи рішення уряду про перерахунок та підвищення пенсій військовим у середньому на 1,5 тисячі гривень без відповідних законодавчих змін, народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха акцентує: «Кабмін вчергове не виконав покладених на нього зобов’язань. Очевидно, що це зроблено, аби заспокоїти спілки, які розпочали акції протесту минулого року. Відтак, є низка запитань щодо цього рішення.

«По-перше, – зауважує Роман Семенуха, – чому уряд не перерахував людям пенсії хоча б з четвертого кварталу минулого року, як це було зроблено іншим категоріям? Чим військові пенсіонери кращі чи гірші за решту пенсіонерів?

По-друге, чому півтори тисячі гривень?» Крім того, розповідає народний депутат передісторію, ухвалені торік Верховною Радою зміни до пенсійного законодавства не торкнулися категорії військових пенсіонерів. Для них був прописаний обов’язок уряду затвердити у Верховній Раді окремий закон, який уніфіковував та осучаснював би їм пенсії. Однак, станом на кінець лютого Кабінетом міністрів навіть не зареєстровано нічого подібного. «Це означає, що вкотре Кабінет міністрів провалив свою роботу, – підкреслює Роман Семенуха. – У країнах, де діють розвинуті державні інституції, наприклад, США, є жорсткий принцип, що називається «влада гаманця». Це означає, що без парламенту Кабмін не має права розпоряджатися жодною копійкою. А у нас Кабмін, проваливши своє ж домашнє завдання із напрацювання нового закону про військових пенсіонерів, у ручному режимі видає людям подачку, щоб, очевидно, трохи їх заспокоїти».

«Самопоміч», продовжує народний депутат, переконана, що неправильно вчиняти такі дії без парламенту. Він пояснює: «Верховна Рада зобов’язана здійснювати контроль, щоби розуміти логіку та правильність таких кроків. По-друге, де законопроект, пане Гройсмане?

По-третє, при обговоренні бюджету на 2018 рік депутати від «Самопомочі» неодноразово звертали увагу на те, що подекуди враховуються нереалістичні макроекономічні показники. Тільки осучаснення пенсій у четвертому кварталі обійшлося людям не у заплановані 12 мільярдів гривень, а у понад двадцять. Іншими словами, Мінфін банально неправильно здійснив обрахунки. Уже в січні саме через це Пенсійний фонд України звернувся за позикою на декілька мільярдів гривень, а це означає, що знову помилялися».

Таким чином, за словами Романа Семенухи, з огляду на ситуацію з військовими пенсіонерами, можна прогнозувати, що ніхто у Кабміні не може зрозуміти та обрахувати справжній дефіцит Пенсійного фонду.

Він підсумовує: «Фактично незрозуміло, чи керує уряд ситуацією з пенсіями та цим дефіцитом, бо цифри на мільярди гривень стрибають туди-сюди. Я думаю, парламент негайно має взяти під контроль цю ситуацію, оскільки неприйнятно, коли уряд на власний розсуд, з одного боку, витрачає кошти платників податків, а з іншого, досі не вніс системний закон про військових пенсіонерів».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини