Роман Семенуха: «Підвищення пенсій – це ще не реформа. Системно нічого не змінили»

У вівторок, 3 жовтня, Верховна Рада підтримала так звану пенсійну реформу, проект якої було підготовлено в Кабінеті міністрів. Утверджені зміни, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, реформою назвати не можна, лише законопроектом, який вносить зміни у деякі законодавчі акти щодо підвищення пенсій.

«Це рішення уряду нічим не відрізняється від усіх попередніх», – констатує політик. Зміни, на його думку, мають три мети – урізати кількість пенсіонерів, виконати вимогу МВФ, тобто не збільшувати дефіцит Пенсійного фонду, та розказати, що це пенсійна реформа кандидата в президенти Володимира Гройсмана.

Кажучи про позитиви прийнятих змін, Семенуха акцентує на тому, що відбудеться осучаснення пенсій, яке стосуватиметься, за різними розрахунками, від 5,5 до 9 мільйонів людей, та скасується ганебний податок для працюючих пенсіонерів. «Крім того, відбудеться уніфікація всього пенсійного законодавства, що також добре», – підкреслює він.

Однак надалі, за словами народного депутата, виникають величезні проблеми. Семенуха акцентує: «По-перше, уряд фактично йде на збільшення пенсійного віку для окремих категорій людей, які не будуть добирати необхідний страховий стаж.

По-друге, у формулі для розрахунку нових пенсій коефіцієнт оцінки страхового стажу зменшується з 1,35 до 1. Простими словами: усім новим пенсіонерам з 1 січня 2018 року пенсії обчислюватимуться на 30% менше.

По-третє, жодної логіки щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду, оскільки в бюджетній резолюції уряду на три роки його дефіцит зберігається на відмітці 142 мільярди гривень».

Підсумовуючи, народний депутат підкреслює, що найголовнішим недопрацюванням уряду є невпровадження другого накопичувального пенсійного рівня, без якого в майбутніх поколінь не буде гідної пенсії.

«Тобто, ми знову втручаємося у солідарну систему, там нічого системно не змінюємо та не впроваджуємо другий рівень. Тому сьогоднішнє осучаснення фактично відбудеться за рахунок майбутніх поколінь», – резюмує Семенуха.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини