Роман Семенуха: «Парламент фактично зробив крок до легалізації правочинів з ОРДЛО»

Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону  щодо особливостей оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, який є дуже ризикованим та небезпечним.

«Він залишає лазівки для зловживань, адже дозволяє звертатися для оформлення документів не лише особам, які проживають в зоні АТО, але й законним представникам таких осіб, – зазначає народний депутат Роман Семенуха. – По-перше, необхідно чітко визначити для цілей цього закону – хто саме є таким законним представником, інакше ми залишаємо сприятливе підґрунтя для зловживань. Сьогодні Україна не визнає правочини, вчинені на окупованих територіях. Цей законопроект створює ризики щодо легалізації таких актів. Це абсурд!  По-друге, у нас немає АТО, і статус територій, що були зоною АТО, вже змінено».

Роман Семенуха нагадує: «У проекті закону про тимчасово окуповані території «Самопоміч» пропонувала взяти за основу державний реєстр виборців України. Для того, щоб отримати паспорт України, людина сама має потрапити до відповідного представництва органу центральної виконавчої влади на підконтрольній Україні території. Більш того, враховуючи, що країна знаходиться у стані війни, це також мала б перевіряти і Служба безпеки України».

Очевидно, законопроект, що містить ризики легалізації правочинів з окупованих територій, та в якому використовується юридично некоректна термінологія, необхідно відправляти на доопрацювання.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини