Роман Семенуха: «На Харківщині влада знову застосувала репресивну машину проти депутатів від «Самопомочі»

На Харківщині влада, використовуючи правоохоронні структури, намагається тиснути на опозиційних депутатів.

«Фракція «Самопомочі» у Харківській обласній раді – єдина справжня опозиція, – заявив під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат, харків’янин Роман Семенуха. – І коли наші представники Віктор Кисіль, Віталій Бушковський та інші виконали свій депутатський обов’язок – вислухали і підтримали людей, влада пішла в атаку – порушила кримінальну справу, дискредитуючи депутатів-опозиціонерів. Сьогодні чотири відділи СБУ замість того, аби виконувати свої прямі обов’язки, тиснуть на депутатів, що захищають людей».

За словами депутата Харківської обласної ради Віктора Кисіля, у вересні 2017 року до депутатів від «Самопомочі» звернулися мешканці села Кручик Богодухівського району, на території якого мала розпочатися розробка газового родовища.
«Як з’ясувалося, у 2015 році ТОВ «Харківенергопром» придбало ліцензію на розробку – пошукові роботи та видобуток газу, якщо він знайдеться, – зазначив Кисіль. – У 2017 році компанія взяла у довгострокову оренду земельну ділянку площею 0, 83 га біля села Кручик (село знаходиться на території Павлівської сільської ради Богодухівського району Харківської області) та отримала дозвіл районної держадміністрації на розробку робочого проекту землеустрою для буріння пошукової свердловини».

Проте місцева громада виступила категорично проти. Люди небезпідставно побоюються, що в результаті геологорозвідувальних та видобувних робіт погіршиться екологічна ситуація, зокрема, із колодязів зникне вода, що вже відбувалося у радянські часи.

«Мешканцям сіл, поряд з якими збиралися проводити розвідку, не повідомляли, який саме газ збираються видобувати, які будуть наслідки для навколишнього середовища, – додав Віктор Кисіль. – Було незрозуміло, звідки візьметься технологічна вода, якими дорогами їздитиме техніка до свердловини, не було можливості побачити проект. Фактично, у людей не було жодної інформації».

Проте замість діалогу з мешканцями сіл на людей почали тиснути – вже декількох місцевих активістів було звільнено з роботи.

Аби підтримати людей, депутати подали кілька звернень до органів державної влади: обласної адміністрації, Служби безпеки, прокуратури. Усі ці органи повідомили, що порушень закону немає, як з боку громади, так і з боку газовидобувної компанії.

Проте місцевий відділ Нацполіції відкрив кримінальне провадження за статтею 356 КК України «Самоправство», і багатьох мешканців вже викликають на допити. Люди запевняють – такими кроками їх не залякати.

У той же час депутатів, що надали їм посильну допомогу, звинуватили у сепаратизмі.

«Такі звинувачення пролунали під час брифінгу у Верховній Раді від депутата фракції БПП Ігоря Артюшенка, – додав Віктор Кисіль. – Не дивно, що він підтримав ініціативу офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі, яка хоче видобувати газ. Проте нас дивує те, що порушуються права громадян заради чужих економічних інтересів!»

Окрім того, щодо депутатів Харківської обласної ради розпочалися негласні слідчі дії – прослуховування телефонів, стеження.

«Нас обурює ситуація, коли ми, виконуючи свої депутатські обов’язки, спілкуючись з громадянами, підтримуючи їх у їх правах та відстоюючи їх права на чисте довкілля, у відповідь від влади чуємо звинувачення у сепаратизмі, – зазначає депутат Харківської обласної ради Віталій Бушковський. –

Прослуховують наші телефони та телефони рідних. У мене питання: чому БПП та СБУ спільно захищають приватну фірму, зареєстровану в офшорах?»
Народний депутат Роман Семенуха зазначив, що коли замість боротьби з російськими агентами та захисту спокою прифронтового міста СБУ займається переслідуванням депутатів – це абсурд.
«Влада, що живе в такому політичному середньовіччі, приречена, – заявив Роман Семенуха. – Тому я звертаюся до голови СБУ Василя Грицака з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася на Харківщині, та припинити необґрунтований тиск на опозиційних депутатів від «Самопомочі».

Окрім цього, народний депутат Тетяна Острікова зазначила, що сьогодні Служба безпеки України займається не боротьбою з державною зрадою, шпигунством, фінансуванням тероризму, а шукає державну зраду серед імпортерів тканин на митниці.

«Тому «Самопоміч» категорично виступає за припинення силового тиску на бізнес, за остаточну ліквідацію податкової міліції, яка сьогодні не працює ефективно стосовно розслідувань економічних та податкових злочинів, за ліквідацію економічних підрозділів Служби безпеки України, поліції, прокуратури, інших правоохоронних органів. Ми вимагаємо створення єдиного органу фінансових розслідувань на конкурсних засадах з нових фахівців. Насамперед він буде застосовувати аналітичний підхід, ризикоорієнтований підхід, і буде єдиним органом, який боротиметься з порушеннями у сфері публічних фінансів держави. Та не буде чинити силовий тиск на бізнес, як це роблять сьогодні правоохоронні органи», – зазначила Тетяна Острікова.

Роман СеменухаТетяна Острікова
object(WP_Term)#13152 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини