Роман Семенуха: «Гуманізація суспільства починається з гуманного ставлення до тварин»

У четвер, 17 квітня, Верховна Рада скерувалапроект закону № 6598, що стосується захисту тварин, на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи. У документі, зокрема, виключена евтаназія.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» № 6598підтримувала. За словами народного депутата від «Самопомочі» Романа Семенухи, законопроект стосується не лише захисту тварин, але й мільйонів платників податків, які витрачаються на варварські програми регулювання чисельності безпритульних тварин.

Він продовжує: «З одного боку, вони стають жертвами жорстокого поводження так званих догхантерів, з іншого – комунальних служб та підприємств з питань утримання та поводження з тваринами.

Масштаби вбивств, зокрема у  Харкові, вражають. Тільки за 2016 рік комунальне підприємство«Центр поводження з тваринами» вбило методом евтаназії понад 90% безпритульних собак та котів. Загалом на знищення тварин за вісім років було витрачено близько 100 мільйонів гривень».

«Замість того, – додає Роман Семенуха, – аби впроваджувати гуманний метод регулювання чисельності безпритульних тварин за допомогою стерилізації, ефективність якої доведена розвинутими країнами, комунальники продовжують масово вбивати тварин.  Їх мета – не зменшити чисельність тварин, а отримувати бюджетне фінансування. Тому без заборони евтаназії вони будуть продовжувати вбивати за наші з вами кошти».

За словами народного депутата, нині найкраща ситуація із гуманним контролюванням чисельності тварин склалася у Львові. Він аргументує: «Перший в Україні центр адопції тварин, де безпритульних тварин підбирають з вулиці, вакцинують, стерилізують та шукають нових господарів. Коштує це в рази дешевше: бюджет комунального підприємства «Лев» становив 2 мільйони гривень у 2016 році».

«Гуманізація суспільства починається із  гуманного ставлення до тварин, – підсумовує Роман Семенуха. Нерідко люди, жорстокі у своєму ставленні до тварин, згодом прогресують, виявляючи агресію і до оточуючих. Прикладів вдосталь. Чи не найстрашніший – це історія про так званих «дніпропетровських маніяків» – юнаків, які у 2007році за два місяці жорстоко вбили 21 людину. Як виявилося, півтора року до того вони «тренувалися» на котах та собаках».

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13151 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті