Роман Семенуха: «Фінансова децентралізація має бути продовжена, інакше буде біда»

Суть проекту державного бюджету на 2018 рік, підготовленого урядом, у розрізі фінансової децентралізації зводиться до фактичного пограбування місцевих громад. Така політика, певен народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, відкидає Україну на декілька років назад та ставить під загрозу чи не єдину справжню реформу чинного парламенту – фінансову децентралізацію, прийняту у 2014 році.

«Можливо, вперше за історію незалежності України у багатьох містах, громадах з’явилися гроші, на які почали ремонтуватися школи, дитячі садки, дороги, медичні заклади, – розповідає Роман Семенуха. – Проте проектом бюджету на наступний рік на міста та громади перекладаються додаткові та невластиві видатки. При цьому жодним чином не збільшується податкова база місцевих громад».

Так, до прикладу, у 8 мільярдів гривень органам місцевого самоврядування обійдеться покриття загальної заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, а близько 7 мільярдів доведеться витратити на оплату пільг на житлово-комунальні послуги відповідним категоріям громадян.

Також місцеві бюджети мають знайти кошти на покриття недофінансування медичної субвенції у розмірі 7 мільярдів гривень та освітньої субвенції у розмірі близько 4,5 мільярда гривень.

Роман Семенуха додає: «Кожне місто в Україні по-різному переживе цей бюджетний терор, який нам пропонує уряд. Наприклад, у 2018 році Харків буде змушений зменшити свій бюджет розвитку майже на 2 мільярди гривень, Дніпро – на 700 мільйонів, Львів – майже на 0,5 мільярда, Запоріжжя – на майже мільярд, Одеса – на 670 мільйонів, Миколаїв – на трохи менше 0,5 мільярда, Житомир – на 300 мільйонів, Біла Церква – на 350 мільйонів».

Народний депутат певен: такого тотального пограбування бюджетів громад, відповідно, і людей, певно, не знала вся історія сучасної України. Виходячи з цього, фракція «Об’єднання «Самопоміч» звернулася до мерій великих та малих міст. Чиновники у своїх відповідях протестують проти запропонованої урядом політики та підтримують неможливість згортання бюджетної децентралізації.

«Правда в одному: якщо Україна матиме потужні міста та громади, буде країна. Будь-яке пограбування центральною владою людей та місцевих бюджетів закінчуватиметься бідою. Тому ми маємо не допустити цього, а фінансова децентралізація має бути продовжена», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини