Роман Семенуха: «Держава зобов’язана забезпечити житлом людей, які втратили помешкання через вибухи у Балаклії»

Вибухи на військових складах у Балаклії Харківської області, що сталися 23 березня поточного року, призвели до чималих збитків та пошкодження майна. Коментуючи ці події, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха зауважує: «Влада звітує, що 80% помешкань і зруйнувань на сьогодні відновлено, проте, коли буваєш на прийомі громадян, люди кажуть зовсім інше».

«Зокрема, – додає народний депутат, – йдеться про проблему у селищі Нафтовиків. Комісією Балаклайської міської ради офіційно визнано, що близько 90-100 помешкань не придатні до подальшого використання як житло. Люди змушені перебувати в нелюдських умовах, оскільки через 2,5 місяці після трагедії їм не запропоновано альтернативного помешкання. Вони продовжують чекати. Однак і це не межа, адже минулого тижня, перебуваючи в Харківській області, голова Балаклійської райадміністрації пан Масельський сказав, що компенсації за житло не буде».

Відтак, для вирішення проблеми представниками фракції «Самопоміч» було розроблено проект закону № 6384/1 щодо змін до бюджетного кодексу.

Документ, зокрема, передбачає виділення компенсації людям, які постраждали внаслідок березневої трагедії та досі перебувають в нелюдських умовах.

Роман Семенуха підкреслює: «Цим законопроектом необхідно передбачити видачу грошової компенсації людям, адже незважаючи на те, що дещо відновлено, вибухова сила зруйнувала багато помешкань. Чи не єдиним справедливим способом буде виділяти людям гроші через рішення спеціальної комісії, створеної на базі Харківської обласної ради».

«Я закликаю Верховну Раду та уряд ще раз приділити увагу цій проблемі, не замовчувати її, а представників обладміністрації – говорити з людьми правдиво і сказати, коли їм будуть компенсовані зруйнування. Держава однозначно зобов’язана забезпечити їх житлом, бо люди не винні», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини