Роман Семенуха: «Антисоціальний бюджет на старті»

Парламент відхилив постанови про скасування результатів голосування за державний бюджет – 2019.

Документ готується на підпис головою Верховної Ради, процес реалізації антисоціального бюджету розпочато.

Враховуючи, що документ ухвалювався вночі, варто нагадати, що чинна влада пропонує українцям і за що ж проголосувала парламентська більшість.

1.  За відсутність підтримки та захисту солдата.
На придбання житла для військовослужбовців закладено всього 840 мільйонів гривень – цієї  суми заледве вистачить на будівництво 1000 квартир для військових. При цьому, статутний капітал «Укроборонпрому» збільшується на 2, 8 млрд грн.

2. За мізерні зарплати медиків.
За оцінками експертів МОЗ,  на заробітні плати медпрацівників 2 та 3 рівня необхідно 94,3 млрд  грн.  У бюджеті −2019 закладено лише 55,7 млрд грн, тобто трохи більше як половина від потреби. Решту, замість розбудови інфраструктури,  будуть змушені дофінансувати  місцеві бюджети.

3 . За відтік кадрів з країни.
За 2 роки 4 млн  українців виїхали  з країни. Один з дієвих способів попередження міграції – кредитування житла для молоді. Наступного року на цю програму заклали всього 27 мільйонів гривень на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів молодим сім’ям і 29 мільйонів на збільшення статутного капіталу Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву. 

4. За подальшу побудову поліцейської держави.
На фінансування МВС закладено рекордну суму − 83,1 млрд грн, це на 25% більше, ніж у 2018-му році. Фінансування ГПУ зросте на 1,5%, СБУ – на 17% – планують витратити 9,5 млрд проти 8,1 млрд цього року. Цього здалося замало: з голосу бюджет СБУ було збільшено ще на 100 мільйонів гривень за рахунок зменшення на цю суму бюджетної програми «Державного фонду регіонального розвитку».

5. За кризу пенсійного забезпечення країни.
У 2019- му  році дефіцит ПФУ становитиме рекордні 167,5 млрд грн: на фінансування виплат пенсій та компенсацію вартості їх  доставки Укрпошті.  При цьому, уряд відтермінував впровадження другого рівня пенсійного забезпечення, який міг змінити ситуацію.

6. За фінансування з коштів платників податків передвиборчої кампанії кандидата в президенти Петра Порошенка.
Інакше як ще можна розцінювати закладений 1 млрд гривень бюджетних коштів у щойно створений  Фонд Президента для фінансування освітніх та наукових програм для молоді? Чому їх не закласти у відповідні програми міністерств? Відповідь є:  наступного року президентські вибори. І у одного з кандидатів – чинного Президента,  є можливість скористатися держбюджетом.

У цьому бюджеті немає уваги до  потреб українців, у ньому – відображення прагнень влади до переобрання за будь-яку ціну – шляхом тотального підкупу та фальсифікацій.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини