«Рішення НАЗК підтвердило старт гендерного збалансування в Україні», – Олена Сотник

Національна агенція з питань запобігання корупції сьогодні розглядала питання щодо виділення додаткової суми коштів, а саме мотиваційної квоти у розмірі 10%, для державного фінансування партій, які виконали умову щодо 30% обраних депутатів – представників протилежної статі.

«Об’єднання «Самопоміч» була тією партією, яка згідно із результатами виборів 26 жовтня 2014 року сформувала фракцію, де за списком було обрано 33 людини, і серед них 36% були жінки.

«Таким чином, ми прямо виконали вимоги закону щодо 1/3 представників іншої статі, і, відповідно, мали право на додаткове фінансування», – зазначає нардеп фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

Під час засідання троє із чотирьох членів НАЗК проголосували за виділення додаткових коштів для державного фінансування статутної діяльності «Об’єднання «Самопоміч». І, за словами Олени Сотник, це позитивне рішення НАЗК доводить, що старт гендерного збалансування та рівності в українській політиці все-таки покладений.

«Сьогодні ключовим питанням в політичній сфері у світі, окрім питання боротьби з політичною корупцією, є ще питання балансу гендеру. Я вважаю, що це рішення – хороша історія для України, і в першу чергу для НАЗК. Якби воно було негативним, це б означало пряме порушення норм закону. Для новоствореного агентства, яке має попереджати корупцію, це дуже була б погана репутаційна історія. Хоча було багато думок про те, що через політичний тиск і те, що фракція перебуває в опозиції, «Об’єднанню «Самопоміч» могли не виділити ці кошти», – наголошує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини