«Рішення Мінрегіонбуду щодо проекту Львова — це вже не «зрада», а порушення законодавства», — Кіраль

За інформацією народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Сергія Кіраля, 27 липня робоча група при Міністерстві регіонального розвитку та будівництва подала на повторну експертизу в Міністерство фінансів проект Львова щодо комплексного вирішення питання поводження із ТПВ.

«Чергова з пальця висмоктана вимога Мінрегіонбуду, якою одноосібно скасовується вже прийняте рішення Мінфіну – це вже навіть не «зрада», а порушення чинного законодавства, злочин не лише проти громади Львова, а й всіх тих міських громад, що роками очікують коштів, необхідних для модернізації їх систем водопостачання і водовідведення, теплогенерації та доставки тепла до людських осель, модернізації громадського транспорту та вирішення низки екологічних проблем», – наголошує Сергій Кіраль.

Народний депутат пояснює, що проект Львова на отримання фінансування за угодою із Європейським інвестиційним банком — чи не єдиний, який робоча група скерувала на повторну експертизу.

Обґрунтування такого рішення, на думку Сергія Кіраля, дещо дивне – лише міста, які подали документи і пройшли оцінку Мінфіну після 1 жовтня 2016 року приймаються, а решта – на повторне коло!

«Чому 1 жовтня, а не 1 вересня чи 1 серпня? Відповідь очевидна – тому що лист Мінфіну щодо Львова, яким підтверджено спроможність комунального підприємства та міста реалізувати спільний проект з Європейським інвестиційним банком у сфері вирішення проблеми ТПВ, датований 27 вересня, а не 27 серпня чи 27 липня! У Мінрегіоні, очевидно, не знають, що Львів – бажаний клієнт міжнародних фінансових інституцій, має успішний досвід за останні 10 років в реалізації проектів зі Світовим банком, НЕФКО, німецьким банком KfW, Європейським Союзом і за кількістю проектів є найбільшим клієнтом Європейського банку реконструкції та розвитку», – наголошує народний депутат.

На переконання Сергія Кіраля, останнє рішення робочої групи Мінрегіонбуду, а фактично, уряду Гройсмана – це не перший приклад системної та організованої, добре спланованої роботи проти Львова на прикладі конкретного проекту.

«Однак, Львів – не лише кістка у горлі президента, через це страждають всі інші регіони — на сьогодні вже 66 українських міст подали свої пропозиції, які далі не рухаються. Тому, якщо не буде жорсткої відповіді з боку міської громади Львова на саботаж реалізації програми уряду з ЄІБ, однозначної та прокомунікованої позиції делегації ЄС в Україні щодо неприпустимості використання коштів європейських податкоплатників як інструменту політичної боротьби та маніпуляцій, то вже наступного місяця Львів отримає повідомлення про необхідність додаткової перевірки, відсутність якихось документів, неактуальність уже раніше поданих розрахунків.», – підсумовує народний депутат.

Нагадаємо, рамкова угода уряду України із ЄІБ – ініційована саме Львівською міською радою, передбачає надання Європейським інвестиційним банком 400 мільйонів євро на розвиток комунальної інфраструктури українських міст. Вона була підписана ще у липні 2015 року та ратифікована ВРУ у лютому 2016 року.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини