Результати поїздки делегації Самопомочі до США та Канади

1 – 12 травня відбулася робоча поїздка делегації Народних депутатів України, членів політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» до Вашингтону (США), Оттави та Торонто (Канада).

В рамках поїздки делегація провела 42 зустрічі з представниками урядів, парламентів, громадських організацій та аналітичних центрів обох країн, а також представництвами міжнародних організацій та представниками діаспори, серед них:

 • Заступник Помічник Держсекретаря США у справах Європи та Євразії Бріджет Брінк;
 • Заступник координатора допомоги США в Європі та Євразії Айлін Сміт;
 • Заступник Помічник Держсекретаря США у справах безпеки Лора Купер;
 • Сенатори США Джеймс Інгоф та Роб Портман, офісами сенаторів Теда Круза, Джона Маккейна та Річарда Дурбіна;
 • Конгресмени США Петер Роскам, Девід Прайс, Мерсі Каптур та Браян Фіцпатрік;
 • Спікер Сенату Канади Джордж Фурлей;
 • Віце-Спікер Палати общин Брюс Стентон;
 • Міністр громадської безпеки і оборони Канади Ральф Гудел;
 • Голова комітету оборони парламенту Канади Стівен Фюр;
 • Члени комітету закордонних справ Боб Нолт, Том Кметь, Хелен Лавердєр, Майкл Левітт;
 • Члени групи дружби з Україною Борисом Вжезнєським, Мері Енн Міхальчук, Джеймс Безан, Террі Дюгід, Лінда Дункан, Вагне Стецькі (Wagne Stetski), Джеймс Малоні, Метт Декорсі;
 • Керівництво МВФ – Заступником директора Європейського департаменту Таносом Арванітісом та головою місії МВФ в Україні Роном ван Руденом,

 

Під час поїздки Народні депутати мали можливість обговорити з американськими та канадськими посадовцями ключові для безпеки та незалежності України питання:

 • Визнання факту незаконної окупації Росією суверенної частини території України через прийняття Закону про окуповані території.

Цей закон дозволить захистити людей на окупованих територіях, українських солдат, військовополонених та покласти відповідальність за окупацію на Росію як країну-агресора. Позиція США і Канади як ключових міжнародних партнерів України є важливою для прийняття цього закону українським Парламентом.

 • Збільшення підтримки на оборону та надання Україні летальної зброї

Сильна українська армія – є запорукою безпеки та стабільності Європи, тому США, Канада та Україна мають працювати разом на партнерських засадах для забезпечення стабільності в регіоні. Для цього потрібно реформувати військову промисловість, посилити контроль за оборонним бюджетом зі сторони парламенту та працювати разом над створенням нової воєнної доктрини України.

 • Єдину політику санкцій

Збереження та поглиблення санкцій проти Росії як країни-агресора дозволить мінімізувати здатність Росії продовжувати військову експансію у світі. Делегація відстоювала позицію, що політика діалогу і зближення з Росією коштом України призведе до непоправних наслідків.

Блокада торгівлі з окупованими територіями, ініційована українським активним громадянським суспільством є усвідомленим кроком для ускладнення утримання окупованих територій Росією.

 • Будівництво сильної економічно незалежної України як першого окопу демократії та сильної інституційної держави

Україна потребує нової економічної доктрини – спеціального механізму для притоку іноземних інвестицій в реальний сектор економіки (енергетику, інфраструктуру. тощо). Для захисту цих інвестицій Україні потрібні сильні державні інституції та забезпечення справедливості. Саме тому підтримка ключових реформ в Україні, а саме створення антикорупційного суду, реформа митниці та податкової поліції, нове виборче законодавство мають залишатися у фокусі уваги міжнародних партнерів.

9 травня 2017 року в Канаді Оксана Сироїд мала велику честь дати свідчення Постійному комітету із закордонних справ та міжнародного розвитку Парламенту Канади:

«Шановний пане Голово, високоповажні члени комітету, пані та панове!

Для мене це велика честь і приємність виступати перед Вами в час, коли Ви готуєтесь до святкування 150-ої річниці Канади. З самого початку існування канадської держави українці сприяли її успіху.

Канада була однією з перших країн, яка підтримала Україну як державу. Канада також є однієї з тих небагатьох країн, яка має сміливість говорити правду про російську збройну агресію в Україні, починаючи з 2014 року. Незважаючи на війну в Україні, Канада продовжує підтримувати її на шляху до успіху.

З огляду на це, я хочу подякувати уряду Канади за надану допомогу у сфері оборони, завдяки якій Україні вдалось підсилити армію як інституцію. Я також тішуся з того, що наші уряди підписали та ратифікували Угоду про вільну торгівлю, яка, на моє переконання, сприятиме успіху обох країн.

Дозвольте поділитися з Вами основними уроками, які ми засвоїли протягом трьох років війни.

Перш за все, Україна – це успішна держава. Ми потерпаємо від війни лише через те, що ми успішні. Україна виникла на стику двох цивілізацій, західної демократії та східного деспотизму, і сьогодні Україна перебуває на передовій конфлікту цих цивілізацій.

Неконтрольована та успішна Україна підважує міф Росії про власну могутність та успішність. Саме тому гібридна війна проти України почалась одразу після проголошення нею незалежності. Наш сусід доклав титанічних зусиль для руйнації наших державних інституцій, безпеки, економіки, але передовсім нашої ідентичності та єдності нації.

Однак наслідки цих зусиль виявились протилежними. Замість того щоб слідувати російському сценарію, народ України об’єднався навколо засадничих цінностей західної демократії – цінностей гідності і свободи. Успіх українського народу у плеканні власної ідентичності та демократичних цінностей став спусковим гачком для російської збройної агресії в Україні.

Росія є вічним сусідом і вічним ворогом України. Тепер ми знаємо, що наша ідентичність та демократичні цінності є неперетравними для Росії, а нашим єдиним порятунком є розбудувати сильну економіку і державні інституції навколо цих цінностей та цієї ідентичності.

Попри війну, Україні вдається достойно проходити цей шлях. Разом з громадянським суспільством, міжнародними партнерами та новою генерацією політичних лідерів, яких стає дедалі більше, країна спромоглась досягти значного поступу у реформі з децентралізації, забезпеченні прозорості державних закупівель, стабілізації фінансової системи, реформуванні медицини.

Однак для звільнення української економіки від олігархічного впливу необхідно зробити значно більше в цих та багатьох інших сферах.

У боротьбі з корупцією – головним союзником Росії в Україні – , було вжито рішучих кроків. Ключові антикорупційні інституції, які мають високий рівень довіри суспільства, розпочали свою діяльність та вже відкрили низку проваджень з розслідування випадків кричущої корупції. Водночас, для забезпечення справедливості цих та будь-яких інших проваджень, ми разом з громадськими організаціями та міжнародними партнерами працюємо над заснуванням антикорупційних судів. Ми також переконані в тому, що електронне декларування стало значним кроком на шляху до встановлення відповідальності посадовців.

Другий урок – це те, що жодні рішення щодо України не можуть прийматись без участі самої України. Не тільки тому, що цього не дозволить зробити український народ, а ле також тому, що це буде руйнівним для міжнародного правного порядку та безпеки. Під час крайнього візиту до Вашингтону ми почули, що Україна сприймається як перепона у зносинах між США та РФ. Основні світові гравці виробили звичку сприймати Україну як об’єкт, а не суб’єкт під час подолання геополітичних викликів. Наслідки такої звички були катастрофічними. Україна втратила більше 40 мільйонів, які загинули або так і не народились, під час жахіть Другої світової війни, Сталінських репресій, Голодомору, так званої громадянської війни та звільнення Західної України Червоною Армією.

Однак різниця між минулим століттям та сьогоденням полягає в тому, що Україна вже має 26-літній досвід інституційної держави, і що український народ готовий брати відповідальність за визначення власного шляху.

З початку російської окупації український народ змінив шлях, що нав’язувався йому ззовні кілька разів. Проект «Новоросія» як регіональне окупаційне повстання вдалося реалізувати лише у Донецькій та Луганській областях. Але люди зупинили його у Харкові, Одесі і Дніпрі. Знаючи про інституційну слабкість Української армії, Росія планувала другу хвилю окупації, використовуючи свої маріонеткові сили. Однак ці сили були зупинені народом України – добровольчими батальйонами та волонтерами. Третя хвиля окупації була спланована як правова окупація через політичну частину Мінських домовленостей та внесення змін до Конституції України. Український народ був рішуче проти цього та парламент не осмілився піти проти його волі. Четверта хвиля окупації була запланована як колонізація через економічну залежність від окупованих територій. Народ України припинив цю торгівлю та змусив уряд підтримати торгівельну блокаду. На міжнародному рівні Росія намагається підмінити верховенство право верховенством сили. На жаль, не всі демократичні держави усвідомлюють загрозу та готові давати їй належну відсіч. Ці російські зусилля вже коштували Україні більше ніж 10 000 життів солдатів та цивільного населення, а ситуація на передовій продовжує погіршуватись – щодня ми дізнаємось імена загиблих та поранених.

Ми впевнені в тому, що розмінювання України у будь-яких торгах не може бути відповіддю на цю загрозу. Належною відповіддю є лише визнання реальності. Таке визнання дозволить застосувати норми міжнародного гуманітарного права для захисту жителів окупованих територій, а також військовополонених. Таке визнання підсилить гідність та мотивацію українських солдатів, які буквально стоять на захисті демократії та міжнародного правового порядку. Таке визнання дозволить тимчасово ізолювати окуповані території до того часу, доки Україна стане сильною інституційно, економічно, та мілітарно, щоб повернути їх. Так само як колись окуповані території повернула Західна Німеччина.

З цього випливає третій урок. Коли ми поділились своїми міркуваннями з одним високопосадовцем з ЄС, він зауважив: «Німеччина змогла це зробити, тому що отримала пропозицію від світової спільноти – вступити до НАТО та ЄС. Натомість, ми не маємо подібної пропозиції для України.» Ми свідомі того, що зараз ніхто крім Росії не може чіткої пропозиції для України, але Україна має що запропонувати світові.

Україна має найбільшу у Європі навчену армію. Можливо, сьогодні наші солдати не мають найкращого обладнання, проте вони мають унікальний досвід протистояти Росії, і вони готові ділитись цим досвідом з канадськими солдатами, які проводять спільні учення в Україні.

Україна має величезний потенціал для економічного розвитку, а саме у галузях інфраструктури, інформаційних технологій, сільського господарства, та оборони.

На моє особисте переконання, найбільшою цінністю для демократичного світу є пам’ять поколінь та досвід українців у протистоянні силі, яка загрожує світові, та відвазі змінити хід історії. Я впевнена, що цей досвід допоможе в майбутньому перезапустити світовий правовий та безпековий порядок.

Дякую за увагу!»

Участь в поїздці до США взяли Народні депутати України Оксана Сироїд, Олег Березюк, Єгор Соболєв та Тетяна Острікова.

В Канаді політичну партію «Об’єднання «Самопоміч» представляли Народні депутати України Оксана Сироїд, Єгор Соболєв та Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини