Результати банківського дня у Верховній Раді – Олег Лаврик

17 травня Верховна Рада розглядала блок законопроектів щодо банківської сфери. Так, в першому читанні було ухвалено законопроект №6027-д щодо відновлення кредитування та провалено документ №6405 про кредитні спілки. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» обидва проекти підтримувала.

Народний депутат Олег Лаврик обумовлює важливість №6027-д так: «До сьогодні у законодавстві існують прогалини, які дозволяють ухилятися від погашення заборгованості за кредитними договорами. Одним з найпоширеніших варіантів ухилення від сплати боргу за договором, забезпеченим нерухомим майном, є зміна цього майна. Поширеним варіантом ухилення від поруки є зміна зобов’язання і т.д. Цим законопроектом такі прогалини усуваються». Відповідно, за словами політика, документ не подобається лише тим, хто такими механізмами користується.

Вносить проект закону і позитивні зміни для добросовісних споживачів. Так, він дозволяє, зокрема, отримувати право оформлення платіжної картки на підставі довіреності, врегульовує питання використання електронного документа при розрахунково-касовому обслуговуванні. Крім того, у документі викладено зрозуміле визначення змінюваної процентної ставки. Так, у разі застосування змінюваної процентної ставки в договорі обов’язково повинен зазначатися максимальний розмір такої ставки.

Водночас проект закону №6405 про кредитні спілки, провалений парламентом, є не менш актуальним. Особливо він потрібен, акцентує Олег Лаврик, жителям сільських місцевостей в період розвитку фермерського господарства. За його словами, чиннанормативна база є застарілою, що яскравопроявилося під час кризи 2007-2009 років. Ошукані тоді вкладники досі повертають свої кошти в рамках кримінальних проваджень.

Олег Лаврик зазначає: «Шкода, що концепції викладення нормативного акту стали настільки принциповими для депутатів, що призвели до провалення законопроекту».

Але, підсумовує він, фракція «Об’єднання «Самопоміч» не впадає у відчай та планує розробити новий законопроект, який врахує не лише успішний досвід зарубіжних країн та озвучені зауваження, а й створить передумови для розвитку кредитної кооперації в Україні.

 

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини