Результати аграрного дня в парламенті, – Іван Мірошниченко

У вівторок, 10 липня, Верховна Рада розглядала пакет законопроектів, які стосуються аграрної сфери. Документи пов’язані з євроінтеграцією, земельними питаннями, сімейними фермами та протидією рейдерству. За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Івана Мірошниченка, з одинадцяти запропонованих документів парламентарі від «Самопомочі» є авторами або співавторами десяти, тобто майже всіх.

Серед результатів дня, акцентує народний депутат, можна виділити наприклад, ухвалення проекту закону, який посилює відповідальність та контроль за тим, щоб на упаковках продуктів харчування були вказані всі інгредієнти. «Це захист споживача, – наголошує Іван Мірошниченко. – У нас проблема, що не вказують, вказують не все, є фальсифікація».

«Другий важливий закон, – продовжує він, – це закон про органічну продукцію. Він створює умови для вирощування органічної продукції в Україні. Це, перш за все, важливо для малих фермерських господарств та сімейних фермерів. Це їхня ніша, вони зможуть у цій сфері знайти роботу, збудувати бізнес. Якщо органічна продукція вироблятиметься та повністю відповідатиме контролю, її можна буде експортувати до Європейського Союзу».

Крім того, Верховна Рада дала змогу громадянам розвивати сімейні ферми. Іван Мірошниченко розповідає: «Наші громадяни, які працюють на своїх подвір’ях, можуть офіційно зареєструвати сімейну ферму. Тоді їм почнуть рахувати стаж роботи, вони почнуть як юридична особа брати участь у різних програмах державної підтримки. Держава надає змогу отримати землю в оренду і навіть через декілька років ренти право на викуп. Це конкретний крок, щоб сімейні фермери мали підтримку від держави».

Ще один важливий законопроект стосується запобігання рейдерству. Народний депутат розповідає: «Наші депутати, певно, найбільше часу витратили на цей законопроект не лише фізично допомагаючи людям захищати свій бізнес, але і в законодавчій сфері. Ми, мабуть, №1 у Європі щодо випадків рейдерства».

Документ, за словами політика, усуває законодавчі колізії. «Тобто, такі речі як безпідставне переоформлення права власності на орендовану землю чи підприємство буде вже дуже важко зробити», – пояснює Іван Мірошниченко.

Також народний депутат акцентує увагу на проекті закону про кооперацію. «Він дає повну свободу вибору, – наголошує парламентар, – нашим аграріям. Вони можуть створювати неприбуткові кооперативи, тобто їх об’єднання працюватиме без прибутку, але для їхніх потреб. Можуть створювати кооперативи з метою отримання прибутку. Можуть навіть створювати об’єднані кооперативи. Також ми надаємо право кооперативам брати участь у державних програмах підтримки».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини