«Репресії сьогодні є трендом чинної влади. Міста повинні захищати себе», – Олег Березюк

Нещодавно голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк відвідав Запоріжжя. Як повідомив він у ефірі місцевого телеканалу, від початку 2017 року місто перевиконало показники бюджету на 80%, однак ці кошти не повернуться місту та мешканцям.

«Держава нищить незалежні, сильні економічно міста, бо вони відходять від впливу олігархічного центру. У Запоріжжі зокрема під ударом заступник голови обласної ради, представник «Самопомочі» Владислав Марченко.

До сьогодні в державних та комунальних лікарнях міста немає апарату МРТ, який є звичним приладом у медичних закладах по всьому світу. І чиновники заявляли первинну ціну на цей апарат 45 мільйонів гривень. Після втручання, в тому числі Влада Марченка, ціна стала 25 мільйонів гривень.

І таке діється не лише в Запоріжжі – у Полтаві, Миколаєві, Львові. Люди під ударом та репресіями», – наголошує Олег Березюк.

Голова фракції переконаний, що за два з половиною роки децентралізація – це єдина реформа, яка почала справді втілюватись в життя.

«Але коли у 2014 році з перестраху віддали гроші містам – парламент схвалив так звану бюджетну децентралізацію, то тепер два роки поспіль роблять все для того, щоб ці гроші забрати або скинути на місця ті відповідальності, яких вони ніколи не мали: фінансування профтехучилищ, заробітні плати непрофільним працівникам закладів освіти і медицини тощо.

Тому міста повинні себе захищати дуже жорстко. І Запоріжжя повинно вимагати свої гроші від перевиконання бюджету. Їх можна витратити не лише на дороги та іншу інфраструктуру, але й подбати про людей: організовувати комунальні доплати пенсіонерам, вчителям чи медикам. Влада тут, на місці, має більше розуміння людських потреб», – підсумовує Олег Березюк.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини